Advertisement

Advertisement

Cestný pirát dostal doživotie! Nelegálny závod sa skončil usmrtením nevinného

Exemplárny verdikt súdu, vďaka ktorému bude na cestách opäť bezpečnejšie.
Vydané  Text: 


Advertisement
Pohľad na pouličné nelegálne závody môže byť zaujímavý v prípade, že sa o to postarajú filmári z filmu Rýchlo a zbesilo, alebo ak hrávate hru zo série Need for speed. V bežnej premávke nemajú a nemôžu mať svoje miesto. Svoje o tom vedia dvaja mladíci, ktorí sa pretekali v berlínskych uliciach. Na križovatke Kurfürstendamm bulváru, približne po 1,5 kilometri od “začiatku závodu” došlo k tragédii, kde vyhasol nevinný ľudský život. Prípad sa stal v roku 2016, kde vtedy 26-ročný mladík usmrtil pri agresívnej jazde jazdou na červenú 69 ročného doktora na dôchodku. Cez križovatku prechádzal rýchlosťou okolo 170 kilometrov za hodinu, následná zrážka odhodila Jeep zosnulého vodiča 25 metrov ďaleko. #### Nevynechajte videá z našej produkcie: ### Ako si nerozvážnou jazdou zničiť celý život Súdy prebiehajú už od roku 2016, vlani však berlínsky súd poslal oboch vodičov, ktorí sa zúčastnili pretekov za mreže na doživotie. Prípad je teraz riešený na najvyššom súde, ten dal za pravdu verdiktu berlinskému súdu vzhľadom k staršiemu vodičovi, ktorý spôsobil dopravnú nehodu. Druhý z vodičov, o 2 roky mladší ešte ale má nádej na miernejší trest. Podľa slov najvyššieho súdu nemôže byť obvinený ako spolupáchateľ vraždy, pretože to by znamenalo spoločné rozhodnutie k tomuto činu
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.