Vodičský preukaz môžete teraz získať zadarmo! Toto sú podmienky:

Nadácia Volkswagen Slovakia spúšťa v spolupráci s Odborom dopravnej polície Prezídia Policajného zboru a organizáciou Úsmev ako dar **ďalší ročník charitatívneho projektu, ktorým chce pomôcť deťom a mladým ľuďom získať vodičský preukaz.** Táto iniciatíva sa zameriava v prvom rade na znevýhodnené deti vyrastajúce v centrách pre deti a rodiny. **Vďaka vodičskému preukazu tak budú mať… Prečítať celé
Vydané Text: 

Nadácia Volkswagen Slovakia spúšťa v spolupráci s Odborom dopravnej polície Prezídia Policajného zboru a organizáciou Úsmev ako dar **ďalší ročník charitatívneho projektu, ktorým chce pomôcť deťom a mladým ľuďom získať vodičský preukaz.** Táto iniciatíva sa zameriava v prvom rade na znevýhodnené deti vyrastajúce v centrách pre deti a rodiny. **Vďaka vodičskému preukazu tak budú mať vybraní uchádzači v budúcnosti lepšiu šancu uplatniť sa na trhu práce,** keďže mnohé pracovné ponuky už dnes vyžadujú od uchádzačov o zamestnanie oprávnenie viesť motorové vozidlo. Tento ročník sa organizácia rozhodla podporiť až dvadsať detí, ktorým pokryje náklady na vodičský preukaz! Doteraz v podobných projektoch už pomohla nadácia týmto užitočným spôsobom viac ako 200 deťom.

Ako môžeš získať príspevok na vodičský kurz?

Prihlásiš sa prostredníctvom online prihlášky, ktorú nájdeš [tu](https://docs.google.com/forms/d/1LjQJMUdVGhTkE3vwJXgFHufXOo__BwBOAu98ZZVOiiE/viewform?chromeless=1&edit_requested=true). Dôležitá je tvoja motivácia, ktorú uvedieš do prihlášky. Hodnotiaca komisia vyberie 20 z vás, ktorí získajú finančný príspevok na vodičský preukaz. Týmto dvadsiatim budú pridelené autoškoly, v ktorých absolvujú vodičské kurzy. Vlastný finančný vklad bude predstavovať iba 50 €.

Časový harmonogram:

Júl 2019 – august 2019 -> prijímanie žiadostí September 2019 -> zasadnutie komisie a výber 20 uchádzačov Október 2019 – október 2020 -> absolvovanie vodičských kurzov Zdroj: Nadácia VW **–KONIEC ČLÁNKU–**

VIDEO: Porovnali sme BMW X7 M50d s Daciou Lodgy!
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023