Aktuality

Nový Renault Captur bude aj plug-in hybrid, máme fotky aj podrobnosti!

Renault Captur (2020, spy)

Vylepšený crossover Captur sa podarilo nafotiť novinárom v Číne a vyzerá mimoriadne zaujímavo.

Captur po facelifte preberie kľúčové dizajnové prvky z ostatných modelov, predovšetkým koncepciu predných svetlometov z Megane či Koleosu.

Zachovaný bude aj svetelný podpis štylizovaného písmena C tvorený z LED pásov. Podobnú štylizáciu svetlometov do písmena C nachádzame aj na zadných partiách.

Mimoriadne pútavý je zadný nárazník vyfoteného modelu, očakávame však, že sa v takejto podobe objaví až v niektorej z príplatkových výbav.

Renault Captur (2020, spy)

Vylepšený Captur sa s najväčšou pravdepdobnosťou bude ponúkať s litrovým motorom, ktorý nachádzame v aktuálnon Nissane Micra a tiež v najnovšom Renaulte Clio. Tento trojvalec s maximálnym výkonom sto konských síl nahradí známe 0,9-litrové 90-koňové agregáty.

Okrem neho si cestu do predaja vydobyl aj 1,3-litrový benzínový štvorvalec známy z modelov aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi a Daimler.

Nový Captur bude tiež vôbec prvým Renaultom s plug-in hybridným pohonom. Podporný elektrický motor bude umožňovať lokálnu bezemisnú jazdu s maximálnym dojazdom 50 kilometrov vďaka akumulátorom s kapacitou 10 kWh. Nebude teda vyčnievať z radov ostatných plug-in hybridov, ale charakter crossoveru s vyšším posedom a elektrifikovaným pohonom môžu prispieť k jeho popularizácii.

Dôvodov na modernizáciu Capturu by sa našlo dostatok, predovšetkým model začína starnúť, obvzlášť pri priamom porovnaní so vzhľadom ostatných modelov v portfóliu značky. Napriek tomu sa Renaultu darí udržiavať dobré predaje na úrovni 200 000 kusov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie