Aktuality

Tesla zavedie funkciu vyhýbania sa výtlkom! Je to však reálne?

Čerstvý majiteľ Modelu 3, Fred Lambert, pochválil vo svojom statuse na sociálnej sieti Twitter automobilku Tesla aj Elona Muska za prácu, ktorú odviedli na najnovšej aktualizácii systému autonómneho riadenia. Počas 300 km dlhej cesty totiž nemusel takmer vôbec zasahovať do riadenia a väčšinu cesty zvládla Tesla samostatne. Jeden návrh na zlepšenie by však privítal. Vraj by ho potešil systém, ktorý by sa dokázal vyhýbať výtlkom na ceste. Teoreticky by išlo len o malé úpravy riadenia v rámci pruhov, skutočným orieškom však pre auto bude včasná identifikácia výtlkov a primeraný zásah, ktorým by auto neohrozilo ostatných účastníkov premávky.

Na tento Tweet stihol reagovať aj Elon Musk, ktorý na Lambertovu požiadavku odpovedal veľmi stručne jediným slovom: „Určite.“ To, či si Elon robil len srandu, alebo požiadavku zakomponuje do jednej z aktualizácií softvéru, sa dozvieme neskôr.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?