Aktuality

Nové BMW 2 Gran Coupe už bolo odhalené novinárom, verejnosť si naň musí počkať

BMW radu 2 Gran Coupe už bolo predstavené odborným novinárom v Nemecku. Mali príležitosť porozprávať sa s predstaviteľmi BMW o budúcnosti nového modelu, jeho technike a ambíciách, ale kamery a fotoaparáty boli prísne zakázané. Nové štvordverové kupé sa oficiálne predstaví na autosalóne Los Angeles na jeseň 2019, uvedenie na trh sa uskutoční na jar roku 2020.

Dizajnový mix modelov Z4, X4 a GT

Prvý dojem nášho kolegu z nemeckého auto motor und sport je prevažne pozitívny. Aj keď sa séria 2 nazýva Gran Coupé, vďaka jej mierne šikmej línie strechy a stúpajúcej spodnej línie pripomína ladné tvary BMW X4. Prednej časti dominuje široká dvojitá oblička, ktorej tvar pripomína ten v modeli Z4. Štandardné LED svetlomety s uhlovými Angel-Eyes vyzerajú pôsobivo, kapota je silne vydutá. Silueta vozidla potom nachádza podobnosť v GT modeloch výrobcu.

Interiér budúceho BMW veľmi výrazne pripomína BMW radu 3, autor dokonca hovorí o totožnosti 1:1, od volantu a digitálnych prístrojov až po 10,25-palcový displej ovládajúci infotainment. Stredová konzola je tiež takmer identická s BMW radu 3, s veľkým a ľahko prístupným iDrive ovládačom.

Nemecký zdroj uvádza, že Gran Coupe zrejme nepríde s pohonom zadných kolies a bude ponúkať moderné 3- a 4-valcové benzínové a 4-valcové naftové motory. V pláne je údajne aj hybrid, ktorý bude schopný prejsť na elektrinu až 60 kilometrov.

BMW radu 2 Gran Coupe bude možno vybaviť balíčkom M-Performance, motorizácia M235i tak bude top verziou. Bude ju poháňať štvorvalcové turbo z BMW X2. Benzínový motor s objemom 2,0 litra má výkon 306 konských síl a mal by sa zrýchliť z nuly na 100 km/h za 5 sekúnd vďaka pohonu všetkých kolies xDrive.

V súčasnosti sú ceny len špekuláciami. Cena bude nepochybne nižšia ako cena sedanu radu 3, teda pod 37-tisíc eurami, ale hodnota najvýkonnejšej verzie takmer určite presiahne 50 000 eur.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie