Porsche zverejnilo ceny elektrického Taycanu, potešia iba fanúšikov Tesly

Hádam ste nečakali, že bude Porsche vyrábať cenovo dostupný elektromobil?
Vydané Text: 

Elektromobil Taycan má ambície spraviť dieru do histórie značky Porsche tým, že ponúkne špičkové jazdné vlastnosti, vysoký výkon, charakter športového vozidla a súčasne plne elektrický pohon. Najnovšie sme sa konečne dozvedeli viac o cenách elektromobilu, ktorý sa začne predávať už budúci rok. Porsche Taycan bude dostupný v troch verziách, a síce: Taycan, Taycan 4S a Taycan Turbo. Je pomerne prekvapujúce, že najsilnejšia a najdrahšia verzia bude mať prívlastok Turbo, čo je doteraz zaužívané označovanie motorizácií so spaľovacím pohonom.
Dostupné informácie hovoria o vysokých maximálnych výkonoch až 441 kW (600 k) a zrýchlení z nuly na 100 km/h už za 3,5 sekundy. Rýchlosť 200 km/h dosiahne za 12 sekúnd. Dojazd by mal dosahovať 500 kilometrov a vďaka rýchlonabíjaniu s výkonom 350 kW (800V) sa batérie nabijú na 80 percent kapacity za 15 minút. **Základná verzia Taycan** by podľa zdrojov mala v USA stáť minimálne **90 000 amerických dolárov**,
cena verzie **Taycan 4S** prevýši **90 000 USD**
a najvýkonnejší variant **Taycan Turbo** bude stáť minimálne **130 000 amerických dolárov**, ktoré zohľadňujú aj americké dane vo výške 7 500 dolárov.

Zákazníci budú musieť pri záujme o kúpu zložiť depozit vo výške 2 500 amerických dolárov. Sú to základné ceny a preto sa pri výbere doplnkovej výbavy cena vozidiel ešte významnejšie navýši.
Pre porovnanie, elektromobil Tesla Model S sa predáva za ceny 65 000 amerických dolárov za verziu 75D, ďalej 83 000 USD za verziu 83 000 USD a najvyšší variant P100D stojí minimálne 122 000 amerických dolárov. Ceny nového Porsche s potenciálom konkurovať Tesle teda potešia fanúšikov americkej automobilky, pretože tá ich s rukopisom Elona Muska stále ponúkne lacnejšie elektromobily.
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023