Porsche zverejnilo ceny elektrického Taycanu, potešia iba fanúšikov Tesly

Hádam ste nečakali, že bude Porsche vyrábať cenovo dostupný elektromobil?
Vydané , zverejnil

Elektromobil Taycan má ambície spraviť dieru do histórie značky Porsche tým, že ponúkne špičkové jazdné vlastnosti, vysoký výkon, charakter športového vozidla a súčasne plne elektrický pohon.

Najnovšie sme sa konečne dozvedeli viac o cenách elektromobilu, ktorý sa začne predávať už budúci rok.

Porsche Taycan bude dostupný v troch verziách, a síce: Taycan, Taycan 4S a Taycan Turbo. Je pomerne prekvapujúce, že najsilnejšia a najdrahšia verzia bude mať prívlastok Turbo, čo je doteraz zaužívané označovanie motorizácií so spaľovacím pohonom.

Inzercia

Advertisement

Dostupné informácie hovoria o vysokých maximálnych výkonoch až 441 kW (600 k) a zrýchlení z nuly na 100 km/h už za 3,5 sekundy. Rýchlosť 200 km/h dosiahne za 12 sekúnd. Dojazd by mal dosahovať 500 kilometrov a vďaka rýchlonabíjaniu s výkonom 350 kW (800V) sa batérie nabijú na 80 percent kapacity za 15 minút.

**Základná verzia Taycan** by podľa zdrojov mala v USA stáť minimálne **90 000 amerických dolárov**,
cena verzie **Taycan 4S** prevýši **90 000 USD**
a najvýkonnejší variant **Taycan Turbo** bude stáť minimálne **130 000 amerických dolárov**, ktoré zohľadňujú aj americké dane vo výške 7 500 dolárov.

Zákazníci budú musieť pri záujme o kúpu zložiť depozit vo výške 2 500 amerických dolárov. Sú to základné ceny a preto sa pri výbere doplnkovej výbavy cena vozidiel ešte významnejšie navýši.

Pre porovnanie, elektromobil Tesla Model S sa predáva za ceny 65 000 amerických dolárov za verziu 75D, ďalej 83 000 USD za verziu 83 000 USD a najvyšší variant P100D stojí minimálne 122 000 amerických dolárov. Ceny nového Porsche s potenciálom konkurovať Tesle teda potešia fanúšikov americkej automobilky, pretože tá ich s rukopisom Elona Muska stále ponúkne lacnejšie elektromobily.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.