Veľká Británia po reklame na BMW xDrive zakázala aj reklamu na Volkswagen Polo

Pozrite obe zakázané reklamy a posúďte, či majú Angličania pravdu.
Vydané Text: 

### Televízna reklama na Volkswagen Polo a jeho asistečné systémy je podľa britského úradu pre reklamu „prehnaná“ a preto ju zakázali. Británia nedávno zakázala aj reklamu na BMW, ktorú podobne označila za nabádajúcu na nebezpečnú jazdu. Volkswagen Polo aktuálnej generácie vo výraznej miere predčil naše očakávania. Malý hatchback dostal pekný dizajn, veľký kufor, pohodlný interiér a množstvo techniky. Polo vie automaticky zabrzdiť, sleduje mŕvy uhol, upozorňuje na vybočenie z jazdného pruhu. V reklame na Polo tieto funkcie oceňuje mladý muž, ktorý v sprievode svojho otca šoféruje v meste. Po početných incidentoch s bicyklami a skútrom už otec ani neveril, že syn môže prejsť nejakú vzdialenosť na aute bez nehody, avšak asistenčné systémy Pola mu v tom pomôžu. Podľa úradu pre reklamu vo Veľkej Británii je však táto reklama „prehnaná“. Kuriózne pritom všetkom je, že za zákazom reklamy stojí iba šesť ľudí. Áno, presne šesť ľudí, ktorým sa reklama nepáči, má dosah nielen na vysielanie v celej krajine, ale prakticky na celom svete, kam britské televízne stanice vysielajú. Svedkami veľmi podobného scenára sme boli iba nedávno v súvislosti s reklamou na automobily BMW radu X s názvom „Get Out There“. Podľa úradu Advertising Standards Authority (ASA) je táto reklama priam nebezpečná a tak zakázala jej vysielanie vo Veľkej Británii. Podľa ľudí hodnotiacich reklamy táto reklama povzbudzuje nebezpečnú, nezodpovednú jazdu a súťaživosť. Len preto, lebo v nej boli autá odprezentované dynamicky a v teréne.
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023