Aktuality

SÚŤAŽ: Vyhrajte exkluzívne vstupenky na Veľkú cenu Slovenska! Stačí splniť tieto jednoduché podmienky.

Aj tento týždeň vám časopis Auto Motor a Šport prináša možnosť vyhrať hodnotné ceny! Zapojte sa do žrebovania o dve exkluzívne vstupenky na Veľkú cenu Slovenska, ktorá sa aj tento rok bude konať na okruhu Slovakiaring od 18.8 do 19.8.

Podmienky súťaže:

  1. Odpovedajte na otázku: Koľko minút musí Neymar hrať na trávniku, aby si kúpil Ferrari 458 Spyder? (Odpoveď nájdete v aktuálnom čísle AMŠ)

ODPOVEDAJTE KOMENTÁROM TU, ALEBO POD PRÍSPEVKOM NA STRÁNKE AUTOVINY.SK DO 05.08.2018! VÝHERCU VYHLÁSIME NA NAŠEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE. ĎALŠIE PODMIENKY SÚŤAŽE

O PODUJATÍ:

Skúsenejší fanúšik už dozaista pozná systém pretekárskych divízií a množstvo seriálov či šampionátov, ktoré sú súčasťou tohto historicky najvýznamnejšieho okruhového podujatia na Slovensku. Tak, ako po minulé roky, aj teraz uvidíme národné okruhové šampionáty Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska a Rakúska. Jazdci si zapretekajú aj o najznámejší pohár ESET V4 Cup.

Najväčšej obľube sa tešia divízie kapotovaných vozidiel D4 s objemami motorov do a nad 2000 cm3. Tam uvidíme od najsilnejších strojov GT3 až po cestovné a pohárové autá. Pod divíziou D4-2000 sa skrýva tiež obľúbený Mazda MX-5 Cup. Kto sa každoročne teší na monoposty, príde si opäť na svoje s "formulovou" divíziou D2. Zo sprievodných seriálov uvidíme znovuzrodený Škoda Octavia Cup a tiež GT4 Central European Cup.

Piatkové tréningy doplnia prvé kvalifikácie, sobota prinesie už aj preteky a deň vyvrcholí opäť dvojhodinovými vytrvalostnými pretekmi FIA CEZ Endurance / ESET V4 Cup 2h Endurance Race. Nedeľa napokon ponúkne druhé víkendové šprinty (zvyčajne na 10 kôl) všetkých divízií a sprievodných seriálov. Charakter krátkych šprintov je divácky zaujímavý aj tým, že sú jazdci motivovaní bojovať intenzívne o každú pozíciu.

Najrýchejšie kolo v pretekoch drží Štefan Rosina s vozidlom Lamborghini Huracan GT3, ktorý 5922-metrovú trať prešiel s časom 2 min 00,566 s, priemernou rýchlosťou 176,826 km/h.

Celodennú akciu na trati môžu návštevníci doplniť návštevou zvieracieho Malkia Parku, off-roadového areálu a priľahlého Vojenského múzea. Svoje brány otvorí opäť "škola šmyku" - Centrum bezpečnej jazdy a o spríjemnenie letného počasia sa postará oddychový OMV Viva stan.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?