Toto nie je vtip! Lamborghini Urus má kľučky z obyčajnej Fabie.

Fanúšikovia sú rozhorčení!
Vydané Text: 

Koncern Volkswagen je známy **znižovaním nákladov pri výrobe osobných áut**. Na univerzálnom základe tak Nemci dokážu postaviť hneď niekoľko nových modelov a **občas z toho ťažia aj lacnejšie značky, ktoré majú prístup k vyspelej technike.**
V koncerne sa však nachádzajú aj luxusné značky, ako napríklad Lamborghini, Porsche, Bentley či Bugatti a ich dizajnéri majú čo robiť, aby niektoré prvky z lacnejších modelov elegantne zakryli. Talianom sa to tentokrát nepodarilo a svojím najnovším počinom rozhnevali širokú fanúšikovskú základňu. **Niektorí si na novinke Urus všimli, že kľučky dverí majú rovnaký dizajn ako tie na modeli Škoda Fabia. Rozdiel v cene medzi autami je pritom viac ako desaťnásobný.**
**Táto politika**, podľa fanúšikov, **degraduje hodnotu a exkluzivitu automobilov značky Lamborghini** a majitelia tak majú pocit, že na nich niekto šetril. Kľučka z lacného mestského auta je pritom len **vrcholom ľadovca**. Kritizovaná je aj technika, ktorá pochádza z oveľa lacnejších modelov Audi.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.