Advertisement

Advertisement

Opel sa hrá na Rolls-Royce, niektoré modely si budete môcť individualizovať podľa vlastných prianí.

Zadarmo to ale nebude!
Vydané  Text: 


Advertisement
Koža, drevo či farba podľa vlastného výberu. Aj takého tromfy vyťahujú zväčša prémiové automobilky, ktoré chcú svojim zákazníkom poskytnúť individuálny prístup a možnosť vlastniť jedinečné vozidlo.


Opel tak dostal zaujímavý nápad a práve rozbieha, ako prvý vo svojej triede, program individualizácie vozidiel – Exclusive. Pokusným modelom bude nová vlajková loď značky, Insignia. Na výber je z pätnástich výrazných odtieňov laku. Výber odtieňa by však v budúcnosti mal byť neobmedzený. Podobne ako v Rolls-Royce si tak budete svoj nový Opel môcť nechať nalakovať aj vo farbe svojej obľúbenej košele.


V programe nájdeme aj paket Black. Ten nahradí väčšinu chrómovaných prvkov exteriéru za čierne. Variant Exclusive nie je len programom, ale zároveň akýmsi stupňom výbavy. Exkluzívne nakonfigurovať tak nepôjdu žiadne základné verzie – každý Exclusive bude mať vrcholný infotainment či LED Matrix svetlomety.


Cenník výbavy Exclusive, tak ako aj jednotlivých položiek, nebol pre náš trh ešte zverejnený.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.