Fotogaléria:Vyrastie na Slovensku Schumacher?

Austrálska divízia prišla s návrhom praktickej Toyoty GT-86. Zaujala natoľko, že sa uvažuje nad výrobou.


Ak by som si mal tipnúť, v ktorých krajinách sú ľudia schopní pretvoriť športové kupé na kombi, tak by som stavil na Slovensko alebo Česko. Pri letmom pohľade na parkovisko plné „pohrebákov“ je zrejmé, že naše národy milujú autá s veľkým kufrom.

Nový koncept však ukazuje, že nie len my máme slabosť na praktické autá. V Austrálii dostali nápad prekresliť športové kupé, Toyotu GT-86, na praktické kombi a výsledok vôbec nevyzerá zle.

Japonského šéfa koncept natoľko nadchol, že sa s tímom rozhodli auto vyrobiť. „Bol som veľmi prekvapený a dizajn sa mi páčil natoľko, že sme sa rozhodli vyrobiť jeden exemplár s austrálskym dizajnom,“ dodal Tetsuya Tada.

Podľa informácií bude model plne funkčný a schopný bežnej prevádzky. Okrem karosérie sa veľkých zmien oproti klasickej GT-86 nedočkáme. Môžeme očakávať rovnaký 4-valcový motor s výkonom 197 koní s pohonom zadnej nápravy. Priestrannejší má byť hlavne kufor. Podľa vyjadrenia sa doň zmestí aj surfovacia doska.

Podobné projekty tu už boli. Ferrari má v ponuke veľmi podobné, prakticky založené, Ferrari FF a Volvo ukázalo koncept Estate. Toyota je momentálne zvedavá na záujem verejnosti. Ak auto vzbudí dostatok pozornosti, tak môžeme predpokladať aspoň malosériovú výrobu tohto netradičného auta.

Inzercia

Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.