Výber z aktuálneho čísla: Test KIA STONIC!

Prinášame vám krátky náhľad nášho testu úplne novej Kie Stonic. Tento krásny crossover by ste určite nemali prehliadať.
Vydané Text: 

KIA Stonic, ukážka z auto motor a šport 11/2017

Kia začína naplno využívať synergické efekty moderného automobilového priemyslu. Na technickom základe mestského modelu Kia Rio prináša ďalší model, ktorý mieri do miest a do ich blízkeho okolia. Zoznámte sa s Kiou Stonic!

Napriek vlažnému vzťahu ku crossoverom musíme povedať, že Stonic prekvapil. Pohľad na Kiu Stonic hovorí, že jej dizajnéri chodia po svete s očami dokorán otvorenými a veľmi dobre vnímajú, ktorým smerom sa uberajú módne trendy. Kia sa s výbavou svojich modelov nikdy nemaznala a dopriala im prvky, ktoré chýbali aj zvučnejším značkám. Dnes má značka Kia zvuk, no dobré mravy si zachovala. Čakali by ste v tejto triede vyhrievaný volant? Stonic má. Parkovacia kamera? Aj tú má. Operadlá zadných sedadiel sklápacie do roviny v spojení s dvojitou podlahou? Aj to. A v tomto smere by mohla ukazovať cestu aj väčším konkurentom. Jednoducho ide o auto, ktoré vás bude pri každodennom používaní tešiť. **Celý článok o KIA STONIC nájdete v aktuálnom vydaní magazínu auto motor a šport 11/2017, ktorý je už v predaji!**
auto motor a šport 11/2017
Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.