Takto si overíte najazdené kilometre pri jazdenkách z AAA Auto úplne zadarmo

Manipulácia s odometrom bude o niečo ťažšia. Záujemcovia o jazdené vozidlá zo známeho autobazáru si budú môcť overiť počet najazdených kilometrov bezplatne cez Register prevádzkových záznamov priamo na stránke. AAA Auto chce týmto krokom zvýšiť kredibilitu autobazárov na Slovensku, ktoré sú častokrát terčom útokov zo strany zákazníkov.

Do RPZV povinne zaznamenáva údaje takmer 2 500 „prispievateľov“
Celoštátny RPZV je pripojený do medzinárodného systému EUCARIS
Vydané Text: 

V spolupráci s Registrom prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) môžu záujemcovia o jazdené vozidlo v ponuke požiadať o bezplatný výpis z histórie vozidla, tzv. ODO-Pass. Tento výpis pomáha motoristom rozhodnúť sa na základe overených údajov z oficiálneho zdroja a chráni ich pred podvodmi so „stáčaním“ kilometrov.

Stačí, ak na stránke predajcu vyhľadáte vozidlo s logom RPZV pri fotografii, kliknete na ikonku a po uvedení mailovej adresy a telefónneho čísla vám register bezplatne vygeneruje kompletný ODO-Pass.

To, či je záznam pre vybrané auto k dispozícii, znázorňuje logo RPZV pri inzeráte. Po vyplnení údajov vám bude ODO-Pass zaslaný na uvedenú mailovú adresu.

Inzercia


Advertisement

 

Okrem toho môžu zákazníci pri výbere vozidla získať za zvýhodnenú cenu aj AUTO-Pass obsahujúci komplexné informácie o vozidle v aktuálnom čase. AUTO-Pass poskytuje komplexné záznamy, napríklad o predchádzajúcich nehodách alebo servise, ktoré by mal kupujúci poznať ešte pred zaplatením kúpnej ceny.

RPZV je zákonom zriadená inštitúcia, ktorá eviduje transparentnú históriu vozidiel počas ich životnosti. Jej cieľom je zvyšovanie transparentnosti a ochrana práv spotrebiteľa na trhu ojazdených vozidiel na Slovensku. Register dokáže identifikovať neoprávnenú manipuláciu s odometrom a uviesť, kto a kedy zaznamenal údaj.

Inzercia

RPZV tiež spolupracuje s EUCARISom, ktorý je medzinárodným systémom výmeny informácií o vozidlách. RPZV už odhalil približne 1.5 milióna prípadov, kedy došlo k zníženiu hodnoty najazdených kilometrov.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.