Advertisement

Advertisement
NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami
Vydané  Text: 


Advertisement

O tom, ako bude vyzerať nová generácia SUV Škoda Kodiaq, sa už niekoľko mesiacov vedú kuloárne reči. Niektorí sme už novinku videli naživo a na fotografiách, ktoré nesmieme publikovať; a ako v prípade každého nového automobilu, aj Kodiaq so sebou prinesie miernu kontroverziu.

Aktuálny dizajn SUV Kodiaq je vskutku vydarený, pretože v ideálnej miere kombinuje moderné estetické princípy s akýmsi konzervativizmom, vďaka čomu pôsobí sviežo, hodnotne a v podstate nekonfliktne. Zrejme by sme ťažko hľadali niekoho, komu sa Kodiaq vyslovene nepáči.

Nové generácie automobilov ale musia prichádzať s inováciami, ktorým obyčajne nedizajnéri nerozumejú, pretože sami nevedia, čo od automobiliek chcú. Napokon, keď sa automobil začne objavovať na cestách a v showroomoch predajcov, je prijímaný skôr pozitívne.

Bude to aj prípad nového Kodiaqu alebo namiesto snahy prvoplánovo zaujať extravantným vzhľadom bude skôr novým ideálom európskeho SUV?

Návrhy nového Kodiaqu

Spýtali sme sa umelej inteligencie Reimagine XL od stability.ai, ako by mal podľa nej vyzerať nový Kodiaq, a ponúkla nám nasledujúce vizualizácie:

Teraz už môžeme spoľahlivo konštatovať, že umelá inteligencia sa síce sekla, ale nie celkom zásadne.

Inzercia

Nový Kodiaq oficiálne

Automobilka Škoda totiž práve dnes odhalila skice novej generácie SUV Kodiaq, ktoré odhaľujú napríklad rozdelené predné svetlomety a zadné svetlomety s výrazným štylizovaním do písmena C.

Text od automobilky o Škoda Kodiaq (2024):

Nová generácia modelu Kodiaq sa vyznačuje výrazným vzhľadom a väčšími rozmermi, ktoré sľubujú ešte viac vnútorného priestoru. Môže sa pochváliť skulpturálne tvarovanou kapotou, hranatými podbehmi kolies a diskami s priemerom 17″ až 20″. Ďalšou dizajnovou zaujímavosťou je voliteľný D-stĺpik v jedinečnom odtieni Dark Chrome.

Inzercia

Na modeli Kodiaq debutujú predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie. Výrazný široký svetelný podpis na zadnej časti v tvare písmena C siaha ďaleko do stredu piatych dverí. V spodnej časti je červený pás spájajúci zadné svetlá. Celkový vzhľad umocňuje robustný zadný nárazník a dynamický dizajn dopĺňa nový nápis Škoda v strede piatych dverí.

Svetová premiéra bude vysielaná naživo na kanáli Škoda YouTube 4. októbra 2023 o 18:45 hodine a Autoviny budú pri tom.

 

 

 
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.