NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami
Vydané Text: 

O tom, ako bude vyzerať nová generácia SUV Škoda Kodiaq, sa už niekoľko mesiacov vedú kuloárne reči. Niektorí sme už novinku videli naživo a na fotografiách, ktoré nesmieme publikovať; a ako v prípade každého nového automobilu, aj Kodiaq so sebou prinesie miernu kontroverziu.

Aktuálny dizajn SUV Kodiaq je vskutku vydarený, pretože v ideálnej miere kombinuje moderné estetické princípy s akýmsi konzervativizmom, vďaka čomu pôsobí sviežo, hodnotne a v podstate nekonfliktne. Zrejme by sme ťažko hľadali niekoho, komu sa Kodiaq vyslovene nepáči.

Nové generácie automobilov ale musia prichádzať s inováciami, ktorým obyčajne nedizajnéri nerozumejú, pretože sami nevedia, čo od automobiliek chcú. Napokon, keď sa automobil začne objavovať na cestách a v showroomoch predajcov, je prijímaný skôr pozitívne.

Inzercia

Inzercia

Bude to aj prípad nového Kodiaqu alebo namiesto snahy prvoplánovo zaujať extravantným vzhľadom bude skôr novým ideálom európskeho SUV?

Návrhy nového Kodiaqu

Spýtali sme sa umelej inteligencie Reimagine XL od stability.ai, ako by mal podľa nej vyzerať nový Kodiaq, a ponúkla nám nasledujúce vizualizácie:

Teraz už môžeme spoľahlivo konštatovať, že umelá inteligencia sa síce sekla, ale nie celkom zásadne.

Nový Kodiaq oficiálne

Automobilka Škoda totiž práve dnes odhalila skice novej generácie SUV Kodiaq, ktoré odhaľujú napríklad rozdelené predné svetlomety a zadné svetlomety s výrazným štylizovaním do písmena C.

Text od automobilky o Škoda Kodiaq (2024):

Nová generácia modelu Kodiaq sa vyznačuje výrazným vzhľadom a väčšími rozmermi, ktoré sľubujú ešte viac vnútorného priestoru. Môže sa pochváliť skulpturálne tvarovanou kapotou, hranatými podbehmi kolies a diskami s priemerom 17″ až 20″. Ďalšou dizajnovou zaujímavosťou je voliteľný D-stĺpik v jedinečnom odtieni Dark Chrome.

Na modeli Kodiaq debutujú predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie. Výrazný široký svetelný podpis na zadnej časti v tvare písmena C siaha ďaleko do stredu piatych dverí. V spodnej časti je červený pás spájajúci zadné svetlá. Celkový vzhľad umocňuje robustný zadný nárazník a dynamický dizajn dopĺňa nový nápis Škoda v strede piatych dverí.

Svetová premiéra bude vysielaná naživo na kanáli Škoda YouTube 4. októbra 2023 o 18:45 hodine a Autoviny budú pri tom.

 

 

 
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk
ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024