Škoda už ohlásila príchod novej Octavie, zverejnila prvé zábery

Prvé zábery modernizovanej Škoda Octavia odhaľujú inovovaný dizajn a vybrané detaily.

Vylepšená maska chladiča a nápis na zadných dverách podľa novej korporátnej identity automobilky.
Vydané  Text: 

Škoda Auto ponúka krátku upútavku na modernizovaný model Škoda Octavia. Inovovaný bestseller, ktorý je k dispozícii v karosárskych verziách liftback a kombi, bude už čoskoro oficiálne predstavený.

Modernizovaný dizajn exteriéru sa vyznačuje inovovanou prednou časťou s rozšírenou maskou chladiča.

V upútavke je zvýraznený nápis Škoda na zadných dverách, ktorý je vyhotovený podľa novej firemnej identity značky.

Česká automobilka čoskoro odhalí inovované verzií liftback a kombi.

História Škody Octavia v skratke

História moderného modelu Škoda Octavia sa začala v roku 1996, keď bola predstavená prvá generácia tohto automobilu. Octavia bola dôležitým miľníkom pre českú automobilku, pretože predstavovala novú éru dizajnu a technológií.

Inzercia


Prvá generácia Octavie bola postavená na platforme Volkswagen Group A4, čo umožnilo využitie moderných a spoľahlivých komponentov. Tento model sa okamžite stal obľúbeným vďaka svojmu elegantnému dizajnu, solídnemu spracovaniu a dostupnej cene.

V priebehu rokov Octavia prešla viacerými faceliftmi a modernizáciami. Druhá generácia, ktorá bola predstavená v roku 2004, priniesla nové technológie a vylepšenia v oblasti bezpečnosti a komfortu. Tretia generácia Octavie, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013, priniesla ešte sofistikovanejší dizajn a nové motory s lepšou účinnosťou.

Octavia si v priebehu rokov získala veľkú popularitu a uznávanie nielen na domácom trhu v Českej republike, ale aj v celom svete. Popularite zodpovedajú aj početné ocenenia.

Najnovšia, štvrtá generácia Octavie bola uvedená na trh v roku 2019 a priniesla ďalšie inovácie a zlepšenia vo všetkých aspektoch. Nový model Octavie ponúka moderný dizajn, pokročilé technológie a širokú škálu motorov a pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaných verzií.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.