Polícia obdržala prvú várku nových plug-in hybridných BMW. Prídu aj ďalšie.

Policajný zbor Slovenskej republiky obdržal prvé kusy plug-in hybridných BMW X3.

Cena jedného sa pohybuje v desiatkach tisíc eur.
Objednaných je dokopy až 120 kusov.
Vydané Text: 

V rámci obnovy vozového parku Policajného zboru Slovenskej republiky sa už do užívania dostalo viacero úplne nových vozidiel. Medzi nimi je napríklad plug-in hybridná Toyota RAV4, Škoda Kodiaq a ďalej aj kombi verzia modelu Kia Ceed. Okrem už zmienených modelov sa do užívania dostali aj úplne nové plug-in hybridné SUV BMW X3, navyše, tieto vozidlá prinášajú inovácie v oblasti pohonu a ekologickej udržateľnosti.

Prvých 31 kusov

Z hľadiska pohonu sa však opäť jedná o hybrid nabíjateľný zo siete. Konkrétne hovoríme o BMW X3 xDrive30e PHEV. Cena tohto auta je 72 313 eur a 56 centov. Do užívania bolo odovzdaných prvých 31 kusov. Všetky tieto autá sú už k dispozícii Krajským riaditeľstvám Policajného zboru Slovenskej republiky. A to konkrétne do Bratislavy, Trnavy, Nitry, Trenčínu, Žiliny, Banskej Bystrice a Prešova putovali 4 kusy luxusného SUV. Zvyšné 3 autá pridelili do Košíc

Naďalej sa očakáva dodanie ďalších 89 kusov. Cena za všetkých 120 kusov BMW X3 xDrive30e činí 8 677 627 eur a 20 centov.

Inzercia

Polícia o plug-in hybridoch: majú lepšie jazdné vlastnosti a znižujú náklady. Ďalšie nové autá z Plánu obnovy a odolnosti SR sú už v teréne

BMW X3 v poradí ďalším novým SUV

„Obnovovaním a modernizovaním vozového parku ministerstva vnútra zvyšujeme bezpečnosť posádok a tiež znižujeme náklady na údržbu vozidiel. Samozrejmosťou je päťročná záruka, resp. záruka na 200 000 najazdených kilometrov. Rád by som sa poďakoval všetkým spolupracovníkom, ktorí sa podieľali na tomto verejnom obstarávaní a dotiahli ho do úspešného cieľa,” uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra Tomáš Oparty na webe rezortu vnútra.

Inzercia

V cene nových BMW s výkonom až 215 kW, ktoré sú schopné na jedno nabitie podľa WLTP normy prejsť 42 až 50 kilometrov čisto na elektrickú energiu, je ďalej aj nasledovné:

 • záruka na vozidlo 5r./200 000km,
 • set zimných originálnych diskov s pneumatikami,
 • metalická farba,
 • VRZ1 – Svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Políciu SR (zostava 1),
 • nový polep POLÍCIA,
 • príprava na rádio stanicu,
 • kamera za čelným sklom,
 • zosilnené poťahy,
 • opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu,
 • tmavé slnečné fólie,
 • hasiaci prístroj.

Ďalej je súčasťou obnovy vozového parku aj rozsiahla investícia do vybudovania nabíjacej siete. Navyše, táto sieť má vyrásť po celom území Slovenskej republiky, čo zabezpečí, že každý elektromobil alebo plug-in hybrid bude mať prístup k nabíjačke v prípade, že nebude aktuálne nasadený v teréne.
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Pokračujte na ďalší príspevok »MOTORISTICKÝ ŠPORT

Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023
 • MOTOCYKLE

  Zero FX: Elektrický motocykel do každého terénu

 • Záber elektrických motocyklov sa stále rozširuje. Od malých skútrov až po veľké cestné stroje na cestovanie. Niekde medzi tým sú aj terénne motocykle, ktoré sa neboja vyraziť na cesty. Medzi ne patrí aj Zero FX.

   Vysoké zdvihy, vysoká svetlá výška, kolesá pripravené do terénu. Zero FX jazdí na elektrinu, čiže úplne potichu.