Kia bude prvýkrát na Goodwoode, predvedie jedinečný prototyp GT420

Štvordňové letné podujatie je označované za najväčšiu a najvýznamnejšiu oslavu automobilovej kultúry na svete.
Vydané , zverejnil

* **Prvé účinkovanie značky Kia na podujatí Festival of Speed**
* **Kia EV6 súčasťou úvodnej expozície „Electric Avenue“**
* **Vystavený aj továrenský prototyp Stinger GT420**.

Značka Kia sa prvýkrát zúčastnila na podujatí Festival of Speed pod záštitou spoločnosti Mastercard, kde predstavila svoj nový, netrpezlivo očakávaný elektromobil Kia EV6 ako aj úžasný model „Stinger GT420“, vyrobený v jedinom exemplári.

Toto štvordňové letné podujatie, označované za najväčšiu a najvýznamnejšiu oslavu automobilovej kultúry na svete, sa konalo od štvrtka 8. júla do nedele 11. júla. Ponúklo vzrušujúcu prehliadku tých **najvzácnejších, najnovších a najexotickejších vozidiel, aké boli kedy vyrobené**.

Pred britskou verejnosťou sa prvýkrát predstavila aj Kia EV6, a to v rámci expozície „**Electric Avenue – The Road to 2030**“ pod záštitou organizácie Sky Zero. Táto atraktívna expozícia mála za cieľ ukázať šírku ponuky elektromobilov, ktoré sa už dnes predávajú, alebo budú dostupné v blízkej budúcnosti. Výstava bola umiestnená v novej, vzrušujúcej lokalite uprostred diania na podujatí **Festival of Speed** medzi expozíciou „**Future Lab presented by bp**“ a sekciou „**First Glance Paddock**“, kde návštevníkov obklopili pestré vizuálne vnemy a futuristická zvuková kulisa.

**EV6 je prvý model Kia postavený na globálnej modulárnej platforme pre elektromobily E-GMP**, poháňaný výlučne elektrickou energiou. Model EV6 so 77,4 kWh akumulátorovým modulom a 800-voltovým dobíjaním v štandardnej výbave sľubuje dojazd až 508 km a dobitie z 10 na 80 percent len za 18 minút*. Konštruktéri Kia, dokončujúci vývoj modelu EV6 GT, majú cieľ dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Spolu s modelom EV6 sa na podujatí predstavil aj strhujúci prototyp „**Stinger GT420**“, ktorý bolo možné vidieť v prestížnej sekcii „**First Glance Paddock**“. Tento továrensky vyvinutý špeciál (**existuje len jediný kus**) má k dispozícii úžasný výkon 422 koní a krútiaci moment 560 Nm vďaka špičkovo vyladenému 3,3-litrovému zážihovému motoru V6 s dvojitým turbodúchadlom. Na pretekárskej trati ohromil pôsobivou agilnosťou, za ktorú vďačí špeciálnemu vyladeniu podvozka s upravenými dielmi, zníženiu hmotnosti a vylepšeným brzdám Brembo.

Tohtoročné podujatie Festival of Speed môžete vyhľadávať pomocou špeciálneho hashtagu #FoS.

Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Ako vo všetkých technologických odvetviach, aj v oblasti palív pre spaľovacie motory prebieha neustály vývoj. Špecialisti zo spoločnosti OMV v spolupráci s poprednými výrobcami áut, výskumnými centrami a univerzitami neustále pracujú na inováciách.

Inzercia


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.