V Bratislave zatvorili najväčšie bezplatné parkovisko

Parkovisko na Tyršovom nábreží v blízkosti Starého mosta oficiálne uzavreli.
Vydané Text: 

To, o čom sa už dlhšie hovorilo, sa stalo skutočnosťou a parkovisko, ktoré slúžilo mnohým návštevníkom Bratislavy, ale aj jej obyvateľom, ktorí v okolí pracovali, sčasti oplotili a uzavreli. Aj keď parkovacia plocha nebola nijak upravená a nachádzalo sa na nej množstvo jám a nerovností, ľudia si ju obľúbili najmä kvôli jej výhodnej polohe. Desiatky parkovacích miest ľudia využívali, ak chceli v centre mesta tráviť voľný čas alebo kvôli práci. Niekoľko metrov od parkoviska sa nachádza zastávka električky aj autobusu a pešo sa dá dostať do Sadu Janka Kráľa alebo cez most k Eurovei a do Starého mesta. Nestáva sa často, aby bol priestor s takouto lukratívnou polohou nespoplatnený, a tak bolo len otázkou času, kedy sa parkovisko buď spoplatní alebo sa tento pozemok využije na iný účel. Oficiálne je plocha parkoviska uzatvorená od 24.2.2020, aj keď zatiaľ je oplotená iba polovica plochy. V blízkosti plota visí oznam, na ktorom je informácia, že sa plocha pripravuje na kultúrne podujatia. Hovorca hlavného mesta Peter Bubla vo svojom vyjadrení uviedol, že priestor na Tyršovom nábreží nie je oficiálne parkovisko a ľudia ho tak využívajú iba zo zvyku. Priestor má slúžiť predovšetkým na oddych, šport, kultúru a mestské podujatia. Aké podujatia sa teda na Tyršovom nábreží plánujú? „Aktuálne sa v tomto priestore realizujú prípravné terénne úpravy v nadväznosti na plánované kultúrne podujatia, počínajúc technologickým festivalom IXPO, následne Majáles a pokračujúc podujatiami počas leta,“ uvádza Bubla. Tyršovo nábrežie sa nachádza hneď vedľa Dunaja a je označnené ako záplavové územie, takže jeho možnosti využitia sú obmedzené skôr na krátkodobé účely, akými sú práve kultúrne podujatia. Keďže tento priestor nie je považovaný za oficiálne parkovisko, mesto sa nevyjadruje ani k náhradným možnostiam parkovania po jeho uzavretí. V blízkej budúcnosti sa plánuje uzavrieť celý priestor Tyršovho nábrežia, ktoré bude spolu so Sadom Janka Kráľa kompletne revitalizované. Aktuálne vodiči využívajú na parkovanie druhú polovicu plochy v smere k Sadu Janka Kráľa a parkujú tiež popri ulici Klokočova na asfaltovej ceste. Pozor si však treba dať na vyznačené cyklistické cesty a poškodenie zelene, ktoré môžu byť postihnuteľné pokutou od mestskej polície.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.