Bratislava

Kia sa stala partnerom mobility festivalu vedy STARMUS, poskytla 12 elektromobilov EV6 a EV9

 • STARMUS medzinárodný festival vedy, umenia a hudby sa bude konať už od tejto nedele 12. do piatku 17. mája v Bratislave a jeho ústrednou témou je Earth – budúcnosť našej planéty.

   Slovensko počas festivalu STARMUS VII. navštívia nobelisti, astronauti a svetoví umelci.  Kia je oficiálnym partnerom mobility a zabezpečí prepravu prednášajúcich v rámci celého festivalu svojou plne elektrickou flotilou vozidiel.
 • Dopravnú tepnu v Bratislave čakajú radikálne zmeny. „Princíp je jednoduchý, ale v zahraničí overený a účinný,“ avizuje Vallo

 • Staromestská ulica v Bratislave sa v poslednom roku stala nechvalne známou vďaka vážnej dopravnej nehode, pri ktorej zahynulo niekoľko mladých ľudí. Teraz sa tu plánuje veľká zmena dopravných značení.

   Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla je podobné riešenie v zahraničí účinným. Problém s prekračovaním rýchlosti je podľa neho pomerne vážny.
 • Definitívny koniec obľúbeného modelu od VW: Čo bude s jeho nástupcom?

 • Najmenší model Volkswagenu po dlhých 12 rokoch definitívne končí. Na jeho nástupcu si budeme musieť niekoľko rokov počkať.

   V bratislavkej továrni Volkswagen malo dôjsť k ukončeniu produkcie malého Up!-u. Tieto špekulácie potvrdzuje aj pohľad na nemecký konfigurátor. Auto tu už viac nie je dostupné.
 • Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.