Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Úplne nový model od Škody bude niesť črty novej Fabie a charakter Rapidu Spaceback, výrobca ho nazýva Vision RS. Je toto nová Škoda Favorit?
Vydané Text: 

### Toto je dizajnový smer, ktorým sa budú nové automobily od značky Škoda uberať. Na októbrový autosalón v Paríži mladoboleslavská automobilka Škoda pripravuje nielen svoje súčasné modelové portfólio, ale aj pútavú štúdiu s názvom Vision RS. Nemá zmysel predstierať, že túto štúdiu považujeme za jednu z mnohých, ktoré sa rovnakom autosalóne predvedú tiež, pretože Škoda je na našom trhu dlhodobo najúspešnejšia značka áut.
Škoda Vision RS dnes ukázala svoje skice a jej rozšírené vizualizácie. Dizajnér Oliver Stefani predstavuje tradičnú značku v modernejšom kabáte, ktorý mieni ešte viac využívať potenciál subbrandu RS. Ústrednými motívmi má byť modernosť, dynamika, aerodynamika, očividná technologická vyspelosť.

Škoda Rapid už nebude low cost! Chce byť konkurenciou pre VW Golf či Ford Focus.

Nová generácia modelu Rapid sa predstaví už v priebehu budúceho roka, zmien však bude viac než sme očakávali. Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že automobilka už ďalej **nepočíta s karosárskou verziou liftback** a s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde aj k zmene názvu tohto modelu. Zahraničný motoristický portál Autocar však prišiel s vyjadrením šéfa marketingu,... Prečítať celé

Skica kompaktného modelu RS vyniká dlhou prednou kapotou, vyhotovením hatchback, ostrými prednými a zadnými svetlometmi a členitým spracovaním prednej masky. Zaujímavosťou je, že dizajnér si vo svojich predstavách veľmi neuletel a na vozidle ponechal klasické spätné zrkadlá a nie kamery, ako je po novom zvykom. Prvá podoba Vision RS je aj pre tento detail reálna a možno naozaj ukazuje reálnu podobu nového kompaktu od Škody. Môže to byť obraz nového Favoritu vo výbave RS? Je to celkom možné, o návrate tohto legendárneho modelu sa špekuluje už dlhší čas.
Na autosalóne v Paríži (4.10.2018 – 14.10.2018) výrobca odhalí štúdiu, teda fyzicky zhotovený automobil zo špeciálnej hliny. Bude zhmotnením skice, ktorú teraz Škoda odhalila ako teasing. Automobily Škoda RS budujú svoju históriu od roku 1974, kedy sa prvýkrát na pretekárskych okruhoch objavili modely 180 RS a 200 RS. Až od roku 2000 začala Škoda využívať platformu RS na označenie športových verzií svojich konvenčných modelov.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.