Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Úplne nový model od Škody bude niesť črty novej Fabie a charakter Rapidu Spaceback, výrobca ho nazýva Vision RS. Je toto nová Škoda Favorit?
Vydané  Text: 

### Toto je dizajnový smer, ktorým sa budú nové automobily od značky Škoda uberať. Na októbrový autosalón v Paríži mladoboleslavská automobilka Škoda pripravuje nielen svoje súčasné modelové portfólio, ale aj pútavú štúdiu s názvom Vision RS. Nemá zmysel predstierať, že túto štúdiu považujeme za jednu z mnohých, ktoré sa rovnakom autosalóne predvedú tiež, pretože Škoda je na našom trhu dlhodobo najúspešnejšia značka áut.
Škoda Vision RS dnes ukázala svoje skice a jej rozšírené vizualizácie. Dizajnér Oliver Stefani predstavuje tradičnú značku v modernejšom kabáte, ktorý mieni ešte viac využívať potenciál subbrandu RS. Ústrednými motívmi má byť modernosť, dynamika, aerodynamika, očividná technologická vyspelosť.

Škoda Rapid už nebude low cost! Chce byť konkurenciou pre VW Golf či Ford Focus.

Nová generácia modelu Rapid sa predstaví už v priebehu budúceho roka, zmien však bude viac než sme očakávali. Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že automobilka už ďalej **nepočíta s karosárskou verziou liftback** a s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde aj k zmene názvu tohto modelu. Zahraničný motoristický portál Autocar však prišiel s vyjadrením šéfa marketingu, Alaina Faveya, podľa ktorého... Prečítať celé

Skica kompaktného modelu RS vyniká dlhou prednou kapotou, vyhotovením hatchback, ostrými prednými a zadnými svetlometmi a členitým spracovaním prednej masky. Zaujímavosťou je, že dizajnér si vo svojich predstavách veľmi neuletel a na vozidle ponechal klasické spätné zrkadlá a nie kamery, ako je po novom zvykom. Prvá podoba Vision RS je aj pre tento detail reálna a možno naozaj ukazuje reálnu podobu nového kompaktu od Škody. Môže to byť obraz nového Favoritu vo výbave RS? Je to celkom možné, o návrate tohto legendárneho modelu sa špekuluje už dlhší čas.
Na autosalóne v Paríži (4.10.2018 – 14.10.2018) výrobca odhalí štúdiu, teda fyzicky zhotovený automobil zo špeciálnej hliny. Bude zhmotnením skice, ktorú teraz Škoda odhalila ako teasing. Automobily Škoda RS budujú svoju históriu od roku 1974, kedy sa prvýkrát na pretekárskych okruhoch objavili modely 180 RS a 200 RS. Až od roku 2000 začala Škoda využívať platformu RS na označenie športových verzií svojich konvenčných modelov.
Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?