Advertisement

Advertisement

Bratislava dnes zažila malý dopravný kolaps, upchaté boli takmer všetky vjazdy do mesta

Ráno 9. januára 2018 bolo pre ľudí pracujúcich a dochádzajúcich do Bratislavy mimoriadne náročné. Hlavné mesto zažilo malý dopravný kolaps, dôsledky čoho cítil aj Senec a ďalšie okolité mestá a obce.
Vydané  Text: 


Advertisement
Prístavný most v Bratislave, Google Maps

Smer od Senca

„Na 29. kilometri diaľnice D1 v smere z Trnavy do Bratislavy za Blatným blokuje dopravu havarovaný kamión, úsek je v tomto smere neprejazdný ešte aj pred obedom, premávku polícia odkláňa cez Senec, počítajte tam so zdržaním približne 2 hodiny,“ uvádza stránka Stelacentrum.sk k situácii, ktorá dnes vážne komplikuje vjazd do hlavného mesta. Kamión v smere do Bratislavy sa zo zatiaľ neznámych príčin prevrátil, jeho náklad sa rozsypal po vozovke a zasiahol aj oproti idúcu dodávku. Miesto nehody museli policajti úplne uzavrieť. Obchádzka cez okolité obce takisto nebola žiadnou veľkou záchranou, pretože na trase z Bernolákova do Bratislavy bolo namerané zdržanie minimálne 45 minút a takisto pred Pezinkom, v smere zo Šenkvíc a z Vinosadov.

Smer od Šamorína

Každý deň dopravne extrémne vyťažená trasa smerom zo Šamorína (cez Dunajskú Lužnú a Rovinku) dnes zažila komplikáciu v podobe blokovaného jedného jazdného pruhu. Ranné zdržanie na tejto trase sa počítalo na hodinu a viac.

Smer od Mosta pri Bratislave

Mohlo by sa zdať, že jedna z mála ciest, ktoré ešte nie sú tak dramaticky vyťažené, je cesta z obce Most pri Bratislave. Aj tu sa zdržanie pohybuje rádovo v desiatkach minút, dnes ráno sa však situácia okolo 9:20 skomplikovala pre pokazené železničné priecestie pri vjazde do Podunajských Biskupíc. Svetelná signalizácia svietila na červeno a rampy boli zatvorené, dôsledkom čoho sa na ceste tvorili dlhé kolóny aj v čase, kedy už nie sú bežné. Vodiči preto toto priecestie obchádzali tak, že sa úzkej ceste otočili, vrátili sa niekoľko kilometrov a pokračovali v smere na Vrakuňu.

Každodenné čakanie

Hlavné mesto Slovenska sa dlhodobo potýka so stále rastúcim rizikom dopravného kolapsu. Každé ráno do mesta smerujú desiatky tisíc áut z okolitých miest a obcí, pričom enormne vyťažená je predovšetkým trasa zo Šamorína do Podunajských Biskupíc. Iba 15 kilometrov vzdialená Dunajská Lužná je v rannej špičke od Bratislavy v skutočnosti vzdialená viac ako jeden a pol hodiny cesty. Počas čakania si vodiči vo svojich autách môžu prehliadať billboardy upozorňujúce na novú výstavbu v obci so sloganmi, že je cesta trvá iba 15 minút do mesta. (Áno, v noci, stíhačkou; pozn.red.) Riešením by mala byť rýchlostná cesta R7 Dunajská Lužná – Holice, ktorej výstavba už začala. „Účelom pripravovanej stavby je výstavba kapacitnej, smerovo rozdelenej štvorpruhovej komunikácie, v optimálnej trase z hľadiska plynulosti a bezpečnosti dopravy. Výstavbou a prevádzkou rýchlostnej cesty sa vylúči tranzitná doprava z územia priľahlých obcí a tým sa zlepší vplyv dopravy na obyvateľstvo a životné prostredie,“ uvádza sa na stránke obchvatbratislavy.sk.
Rýchlostná cesta R7 Dunajská Lužná - Holice (foto: obchvatbratislavy.sk)
Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.