Advertisement

Advertisement

Zlatý život za socializmu? Zabudnite, tieto dobové videá vás presvedčia o opaku!

Bratislava 70. a 80. rokov, to boli aj hrozné cesty, chodci nemali prednosť a s opravenými totálkami sa kšeftovalo ako dnes.
Vydané  Text: 


Advertisement

Bratislava mala v prvej polovici 20. storočia určité čaro, ktoré už moderná architektúra a všeobecná rozmanitosť nahradiť nedokážu. Možno je to falošná nostalgia, ale tie staré zábery vyzerajú akosi čarovne. Potom však prišla druhá polovica storočia, predovšetkým 70., 80. a 90. roky a s nimi spojený neporiadok, veksláci, kriminalita, dokonca dopravné zápchy a smog z áut.

Bratislavu v tomto období zachytávajú objektívy farebných i čiernobielych kamier, pričom sa venujú aj témam: napríklad kšeftom s opravovanými búračkami, prednosti áut na priechodoch pre chodcov či predstavujú silne tendenčnýrozhovor s prvým majiteľom žiguláku u nás.

Kšefty s autami za socializmu

Račianska ulica v roku 1979

Budovanie Hodžovho námestia v roku 1978

Mestská hromadná doprava v roku 1977

Doprava v hlavnom meste v roku 1966

Prvý Žigulák v Bratislave a rozhovor s jeho majiteľom

V 70. rokoch nemali chodci na priechodoch prednosť

Preteky motocyklov priamo v uliciach mesta (1946)

Katastrofálna kvalita ciest pred vyše 30 rokmi
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.