Matný lak si chráňte

Značková starostlivosť od Motor-Car Detailing

Známy predajca automobilov Motor-Car spustil novú službu – profesionálny detailing vozidiel. Aj o tom, ako autu prinavrátiť lesk nového, sme sa rozprávali s Andrejom Duffalom, vedúcim detailingového centra Motor-Car Bratislava.

Vydané Text: Juraj Hrivnák

Tuhovská 5 v Bratislave sa mnohým úplne pochopiteľne spája so značkou Mercedes-Benz. Nachádza sa tu však aj relatívne nové detailingové centrum, v ktorom nájdeme auto, ktoré rozhodne znak Mercedes-Benz na sebe nemá.

Ako Motor-Car sa venujeme predaju mnohých značiek automobilov, takže okrem toho, že profesionálny detailing ponúkame ako popredajnú službu naším zákazníkom, sme otvorení skutočne každému,“ hovorí Andrej Duffala.

Sekciu Detailing už nájdete aj na webe spoločnosti Motor-Car, kde sa zároveň dozviete, že prevádzkujú už tri detailingové centrá: v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici, pričom to Bratislavské je najmladšie a slávi približne rok od svojho otvorenia a v Banskej Bystrici poskytuje Motor-Car detailingové služby najdlhšie – už 6 rokov. Práce je však dosť už aj v Bratislave.

Vždy pred sezónou sa takpovediac roztrhne vrece s novými objednávkami. Zákazníci povyťahujú z garáží aj tie exkluzívnejšie autá a chcú ich mať na letnú sezónu krásne naleštené,“ spomína Andrej Duffala.

Ako sa centru zatiaľ darí? „Mnoho zákazníkov k nám prichádza na odporúčanie. Máme takých, ktorí sú ozaj spokojní a po prvom aute nám donesú ďalšie. Momentálne jednému zákazníkovi dokončujeme detailing už tretieho auta.“

Ošetrenie nového auta?

Leštenie laku a aplikácia keramickej ochrany laku samozrejme trvá niekoľko dní, nie je to služba na počkanie. Výsledok však stojí za to.

Inzercia

Aj staré autá dostanú po profesionálnej starostlivosti lesk a vôňu, ktoré sú lepšie než na novom aute. Doslova! „Aj nové autá prichádzajú s rôznymi mikroškrabancami – samozrejme v oveľa menšej miere, než v prípade jazdených áut, kde len samotné leštenie môže trvať vyše dva dni. Rozhodne odporúčam ošetriť aj úplne nový lak. Aj keď nie je dokonalý, nevyžaduje si až toľko leštenia a keramická ochrana mu výrazne predĺži životnosť.

Zvlášť dôležitá je ochrana matných lakov, ktoré sa inak pri poškodení pochopiteľne nedajú leštiť, jedine prelakovať. Tam odporúčam špeciálnu keramickú ochranu hneď od výroby.“

Inzercia

Detailing, ktorý ponúka spoločnosť Motor-Car, sa nezameriava iba na karosériu, ale aj na kolesá a interiér.  Na každý povrch používajú špeciálnu chémiu, ktorá ho chráni a dodáva mu pôvodnú textúru. Zvlášť oživenie a ochrana kože prináša veľmi pôsobivé výsledky.

Detailing je hotová veda. Máme veľmi šikovného chalana, ktorý ho u nás robí. Má mnohoročné skúsenosti. Je to podmienka na dobre odvedenú prácu. Rozhodne to nie je tak, že si hocikto môže nakúpiť vybavenie a začať leštiť. Dá sa tým aj mnohé pokaziť. Skúsenosti, kvalitná chémia a vybavenie sú základ. Náš človek je navyše neskutočný pedant. Nepustí auto, kým s ním nie je na 100 % spokojný.“

A čo samotná sklo-keramická ochrana?

Sme jedni z mála na Slovensku, ktorí vedia aplikovať profesionálnu japonskú keramickú ochranu Modesta, ktorej produkty sú považované za najlepšie na svete. Každoročne ich inovujú, študujú vplyv chémie na lak a rôzne povrchy až na molekulárnej úrovni a v závislosti od používania poskytujú laku ochranu na veľa rokov“.

Ak si však chcete keramickú ochranu na aute udržať čo najdlhšie, Andrej Duffala odporúča opäť navštíviť detailingové centrum.

Inzercia

Aj keramika si vyžaduje nejakú údržbu. Ak si chce auto zákazník umyť sám, odporúčam používať iba čistú vodu na vapke alebo PH neutrálny šampón. Ak dôjde k nám, my používame pri umývaní auta s keramickou ochranou špeciálnu kozmetiku od Modesty, ktorá udržuje ochrannú vrstvu v čo najlepšej kondícii.“

Inzercia
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.