FOTOGALÉRIA

Fotogaléria: Nový PEUGEOT 3008 (2024). Všetko, čo vás zaujíma o novej generácii obľúbeného SUV

Nová generácia stojí na celkom novej platforme koncernu Stellantis, STLA Medium. Sľubuje radosť z jazdy aj dobré technické parametre.

V predaji budú už len dve úrovne výbavy a tri elektrické motorizácie
Na vybraných trhoch bude naďalej v predaji aj ako hybrid a plug-in hybrid.
Vydané Text: 

Značka Peugeot včera odhalila novú generáciu svojho kompaktného SUV, PEUGEOT E-3008. Pre automobilku ide o zásadné vyhlásenie, pretože trh s kompaktnými SUV je naďalej lukratívny pre všetky automobilky.

Nová generácia modelu E-3008 prichádza s písmenom E značiacim čisto elektrický pohon aj napriek tomu, že u nás verzie so spaľovacími motormi už v predaji pravdepodobne nebudú. Výrobca aj slovenský importér vo svojich tlačových správach zmieňujú, že „v závislosti od trhu budú dostupné aj hybridné verzie“. Podľa webstránky Stellantisu má ísť o hybrid a plug-in hybrid.

V histórii modelu 3008 tak ide o kľúčový moment, ktorý celú značku pripravuje na novú éru európskeho autopriemyslu, v ktorej bude univerzálnou pohonnou jednotkou tá elektrická.

Inzercia

Prečítajte si celý článok o novom Peugeote E-3008 Dual Motor (2024).

 

Inzercia


Advertisement
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.