VIDEO: Volkswagen už intenzívne testuje nový Tiguan. Podarilo sa ho zachytiť s minimálnym maskovaním

Nový Volkswagen Tiguan tretej generácie by mal prísť v roku 2023. Jeho intenzívne zaťaženie v okolí Grossglockneru naznačuje, že model vstúpil do poslednej fázy testovania.
Vydané Text: 

Blíži sa rok 2023, ktorý bude pre mnohé automobilky zlomovým. Viacerí výrobcovia majú v pláne odhalenie modernizovaných kľúčových modelov, no nájdu sa aj takí, ktorých čaká predstavenie úplne nových generácií ťažiskových produktov. Jedným z nich je aj Volkswagen. Nemecká automobilka by mala v nasledujúcich dvanástich mesiacoch odhaliť už tretiu generáciu obľúbeného SUV Tiguan.

TEST Volkswagen Tiguan R-Line 2,0 TSI 4MOTION: Skvelý spoločník na dlhé cesty

Trieda kompatkných SUV je aktuálne asi najžiadanejšou. Každé jedno auto v nej je preto pod prísnym drobnohľadom. Ako sa darí Volkswagenu Tiguan zaujať náročného zákazníka?

### Minimálne maskovanie Aktuálny Tiguan je na trhu už od roku 2016. Po siedmych rokoch bude teda čas na generačnú výmenu. Účet [CarSpyMedia](https://www.youtube.com/@carspymedia8960) na sociálnej sieti Youtube zverejnil video, ktoré zobrazuje testovací prototyp SUV modelu od Volkswagenu. Minimálne maskovanie auta síce zakrýva všetky významné dizajnové prvky, no podľa viacerých indícií by mohlo ísť práve o tretiu generáciu SUV Tiguan. Ak to je skutočne pravda, už teraz môžeme povedať, že Tiguan výrazným spôsobom narastie. Dizajnovo sa podľa záberov priblíži vlajkovej lodi značky, obrovskému Touaregu. Zábery ukazujú testovanie na cestách v okolí Grossglockneru. Ide teda o poriadne ťažkú skúšku, ktorá môže napovedať, že novinka vstúpila do poslednej fázy testovania. Prototyp odhaľuje viaceré dizajnové prvky predovšetkým bočných partií. Vidíme výrazný nárast objemu v okolí zadnej časti. Tiguan sa teda pravdepodobne ešte viac priblíži rodinám a ponúkne priestrannú kabínu s bohatým objemom batožinového priestoru.
### Výrazné tvarovanie Auto zachytené na videu má dôkladné maskovanie predných partií. Napriek tomu vidieť, že svetlá sa presunú pomerne vysoko nad povrch vozovky. Zaujme aj výrazné tvarovanie predného nárazníku. To však ale môže byť v tomto štádiu testovania len provizórne a do sériovej podoby sa nemusí dostať. Zadné partie nesú maskovanie svetlometov do dizajnu aktuálnej generácie Tiguanu. Ani tu však nechýba výrazné tvarovanie veka batožinového priestoru či okrajov nárazníku. Do oka udrú aj imitácie koncoviek výfukov. Mnohých isto poteší aj klasický zvukový prejav auta, ktorý počuť vo videu. Je teda viac-menej jasné, že spaľovacie motorizácie v Tiguane ešte nepovedali svoje posledné slovo. O novom Tiguane však zatiaľ veľa nevieme. Koncernový súrodenec Škody Kodiaq a SEAT Tarraco by mal byť predstavený v priebehu roka 2023. Postavený bude na overenej platforme MQB a ponúkne širokú paletu nových agregátov. Nemal by chýbať ani nový plug-in hybrid, ktorý Volkswagen predstavil už pred časom. Pravdepodobné je aj to, že verzia Allspace vypadne z ponuky a bude nahradená úplne novým modelom. Na bližšie informácie si musíme ešte chvíľu počkať.

TEST VW Tiguan Allspace R-Line 2.0 TSI: Spotreba za 1000 km, jazdné vlastnosti, vnútorný priestor

Zvažujete kúpu nového SUV? Prečítajte si náš test nového VW Tiguan Allspace, vyniká veľkým kufrom a výbornými jazdnými vlastnosťami.

Inzercia
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023