VIDEOTEST: BMW 330i je driftovacia mašina na každý deň!

Každá automobilka chce, aby bol jej nový model lepší, než ten starší. Nie vždy sa to však podarí. Napriek tomu, že nové BMW radu 3 má všetko, len nie tradičný BMW dizajn, s jeho hodnotami je to trochu iné.
Vydané Text: 

BMW boli vždy jazdecké mašiny. Aspoň taký imidž mali pred verejnosťou. Často ho vytvárali najmä modely z divíze BMW M. Mimo týchto modelov jazdili staré bavoráky veľmi slušne, ale tie, ku ktorým sa najviac modlia dnešní tradicionalisti, neboli bez úprav nijako extrémne rýchle na kľukatých cestách. Nové BMW radu 3 s M-packetom nás práve preto šokovalo. Jeho podvozok je slovom geniálny a aj keď v meste je tvrdší, práve pri rýchlej jazde pochopíte, prečo. A po pár prejazdoch zákrut mu túto tvrdosť radi odpustíte. Náš testovaný kus bol navyše špeciálny v tom, že mal pohon výlučne zadných kolies. Aj keď proti xDrive nič nemám a za príplatok je aj na novej trojke k dispozícii, je to vskutku osviežujúci pocit. Najmä ak je k dispozícii ešte aj plne variabliný samosvorný diferenciál. To sme na neeMkovom BMW ešte nemali! K tomu plne vypínateľná stabilizácia a dostatočný výkon… Viac uvidíte v našom videoteste.
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023