Detská autosedačka na sedadle vodiča. Tak testuje autá herečka Lujza.

V naozaj skvelej kampani na Škodu Karoq sa objavila aj herečka a stand-up komička Lujza Garajová-Schrameková.
Vydané Text: 

Lujza Garajová-Schrameková v najnovšej kampani testuje SUV Škoda Karoq.

Áno, je to reklama, ale celkom vydarená a oplatí sa ju vidieť a zdieľať. Škoda mala vždy zaujímavé reklamy, často s nápadom alebo nejakým morálnym odkazom, tentokrát sa spoľahla na známe tváre. Konkrétne na Juraja Šoka Tabačeka, Lujzu Garajovú-Schramekovú, moderátora Juniora a našu známu internetovú hviezdu a tanečníčku v jednej osobe Evelyn.

Tieto štyri tváre šoubiznisu predstavia SUV-čko Karoq zo svojho uhla pohľadu, zatiaľ Škoda zverejnila prvé video s Lujzou. Keďže sa s ňou neoddeliteľne spája materstvo a rodina (z čoho čerpá témy aj pre svoje stand-upy), aj videotest novej škodovky bol ladený v tomto duchu. Lujza predvádza, ako sa do Karoqu dajú natlačiť tri veľké autosedačky. Dve dozadu a tretia priamo na sedadlo vodiča. Tam by mal sedieť jej manžel, o ktorého sa vraj stará ako „o malé decko“. Nevieme sa rozhodnúť, či by sme my takúto starostlivosť od manželiek privítali alebo nie… Lujza sa tiež venuje technológii udržiavania v jazdnom pruhu, ale svojím vlastným spôsobom. Podľa Lujzy SUV-čko nedovolí vybočiť, respektíve nenápadne zahnúť. Takzvaný „antikurving“ by mal udržať na ceste aj chronických zahýbačov. Osobne sa teším na to, ako Škodu Karoq otestuje môj favorit Šoko. Predpokladám, že bude s Karoqom jazdiť po lesoch a skautovať. Aj keď takýto nápad by si mohla Škodovka odložiť skôr na Octaviu Scout, ktorú som ja otestoval pred niekoľkými mesiacmi.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.