Aktuality

Spaľovací motor v Toyote Avensis
Aktuality

Tieto krajiny už čoskoro zakážu predaj nových áut so spaľovacími motormi

Zdá sa, že z áut, ktoré majú spaľovacie motory sa za niekoľko rokov stane lovná zver. Čím ďalej, tým viac krajín po celom svete plánuje zákaz registrácie áut s konvenčným pohonom. Okrem toho čoraz prísnejšie emisné normy nové benzínové alebo naftové autá skôr či neskôr definitívne pochovajú. Najnovšie na vlnu zákazov nasadla aj kanadská provincia Québec.
FIA 2020 Bahrajn, Toyota Gazoo Racing
Aktuality

Toyota má titul majstra sveta FIA WEC v hrsti, už teraz pripravuje Hypercar na ďalší rok

Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López svojou víťaznou jazdou v ôsmom a súčasne záverečnom kole tejto sezóny získali majstrovský titul v rámci svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA (WEC) 2019 – 2020. Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing, ktorý v pretekoch Osem hodín Bahrajnu vybojoval prvé a druhé miesto, sa zároveň rozlúčil s vozidlom TS050 HYBRID, trojnásobným víťazom pretekov Le Mans.
Racetocare
Aktuality

Svetový pohár WTCR venuje 15 000 eur pre nemocnicu v Dunajskej Strede

Podujatie OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov, ktoré 10. a 11. októbra navštívilo okruh SLOVAKIA RING, ponúklo okrem skvelých športových zážitkov a pretekov ešte niečo navyše: vďaka programu #RaceToCare promotéra tohto medzinárodného seriálu sa vyzbieralo 15 000 eur pre Nemocnicu s poliklinikou v neďalekej Dunajskej Strede.