Advertisement

Advertisement

Jeep J8 v Európe

Jeep prináša do Európy svoj mimoriadne odolný pick-up J8. Ten však bude k dispozícii len pre armádu, humanitné sily a firemných zákazníkov.
Vydané  Text: 


Advertisement
Technicky auto vychádza z modelu Wrangler a u zákazníkov má zabodovať hlavne svojou priestorovou ponukou a ťažnými schopnosťami za prijateľnú cenu. Užitočná hmotnosť pick-upu je solídnych 1250 kg, na čom má zásluhu aj mimoriadne odolná zadná náprava Dana 60 s listovými pružinami. O priechodnosť terénom sa stará systém pohonu všetkých kolies Command-Trac. Pohonnou jednotkou je starý známy 2.8 CRD s výkonom 118 kW (158 k) a krútiacim momentom 400 Nm, ktorý je spriahnutý s päťstupňovou automatickou prevodovkou. Táto sila dokáže okrem auta pohnúť aj s 3,5-tonovým prívesom. Špecialitou je nasávací systém, ktorý vďaka šnorchlu umožňuje brodivosť 762 mm. Na výber je dvoj- alebo štvordverová karoséria s rôznymi možnosťami nadstavieb či konfigurácii sedenia až pre 8 osôb vzadu. Koncern Chrysler vôbec neuvažuje nad predajom vozidla súkromným osobám, hlásiť sa môžu flotiloví klienti zo štátneho aj súkromného sektora.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.