Bláznivý koncept Toyota Aygo Crazy

Aj zástupca kategórie miniautomobilov dokáže narobiť veľký krik. Hlavne keď sa v ňom nachádza turbomotor 1.8 VVT-i s výkonom 147 kiW (200 k).
Vydané Text: 

Primárnou funkciou konceptov je ukázať sa verejnosti, reálna jazda za volantom tak ostáva len v teoretickej rovine. To však neplatí pre model Aygo Crazy. Ako už napovedá samotné slovko „crazy“, ide o autíčko, s ktorým by sa naozaj dalo vyblázniť. Túto nákupnú tašku vážiacu len 1050 kg totiž poháňa prepĺňaný agregát 1.8 VVT-i uložený za prednými sedadlami v kabíne, ktorý dosahuje 147 kW (200 k). Navyše, vo výbave nenájdete žiadnych elektronických pomocníkov, chýba ESP, ABS či dokonca aj posilňovač riadenia. Krátke previsy na oboch stranách, výkonný motor a absencia elektroniky robí z Aygo Crazy mestskú motokáru. Maximálna rýchlosť vyše 200 km/h nie je až tak podstatná. Dôležitá je obratnosť, agilita a samozrejme zvedavé oči okoloidúcich.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.