Nový Seat Ibiza

Netrvalo to ani mesiac a štúdia Seat Bocanegra pozná svojho sériového nasledovníka. Španielska automobilka predstavila oficiálnu podobu novej generácie modelu Ibiza.
Vydané , zverejnil

Nový v tomto prípade znamená skutočne nový. Seat sa prezentuje novou dizajnovou rečou, pod ktorou je podpísaný Luc Donckerwolke. Ibiza v jeho podaní je dlhšia, tesne prekračuje 4 metre, čo sľubuje veľký vnútorný priestor. Ten batožinový dosahuje hodnotu 292 litrov, najviac v segmente. Nový podvozok dostal tiež širšie rozchody kolies, čo znamená lepšiu stabilitu.

Ponuka motorov zatiaľ obsahuje tri benzínové položky: trojvalec 1.2 s výkonom 70k a štvorvalce 1.4 a 1.6 s výkonom 85k resp 102k. Všetky motory sa kombinujú s päťstupňovou prevodovkou, Seat sa zameral predovšetkým na znižovanie emisii CO2 pod 160 gramov na kilometer. Podrobnosti o naftových verziách zatiaľ neboli zverejnené. Že by vedľa známeho trojvalca 1.4 TDI debutoval aj nový štvorvalec 1.6 TDI so systémom common-rail?

Seat tiež sľubuje zaujímavú výbavu, aj keď väčšinou za príplatok, ako napríklad hmlovky s corner funkciou, USB konektor či Hill Holder. Výkonnejšie verzie dostanú určite ESP. Objavili sme aj robotizovanú prevodovku DSG, ktorá by si dobre rozumela s moderným agregátom 1.4 TSI, ako v koncepte Bocanegra.


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.