KRÁTKA SPRÁVA

Continental integruje Google Cloud do kokpitu vozidla, znížia tak náklady na výrobu nových áut

Google Cloud umožní vodičom prístup k informáciám o vozidle počas jazdy.

Vydané Text: 

MNÍCHOV – Continental integruje služby Google Cloud do svojho systému kokpitu vozidla, čo umožní vodičom v reálnom čase získavať doplňujúce informácie o lokalitách či stave vozidla, uviedla spoločnosť v pondelok.

„Spoluprácou s Google Cloud môžeme urýchliť naše inovácie a vylepšiť naše riešenia pre softvérovo definované vozidlo. Táto spolupráca pomôže našim zákazníkom znížiť náklady, zlepšiť efektivitu, flexibilitu a zvýšiť hodnotu pre všetkých,“ povedal Philipp von Hirschheydt, člen výkonnej rady Continental a vedúci sektora automobilovej skupiny.

Obe spoločnosti, Continental aj Google, využívajú na vytvorenie dialógového systému umelú inteligenciu, pričom túto technológiu predviedli na autosalóne IAA Mobility v Mníchove. Srdcom celého kokpitu má byť vysokovýkonný počítač od Continental.

Technologické spoločnosti, ako Google, Apple a Amazon, súperia o ovládanie trhu s prístrojovými panelmi pre výrobcov automobilov, pretože softvér sa stáva neoddeliteľnou súčasťou autopriemyslu.

Tento predpoklad nám počas rozhovorov v rámci IAA Mobility v Mníchove potvrdil aj Stefan Floeck, Head of Product Line MINI, krátko po odhalení novej generácie vozidiel MINI Cooper a MINI Countryman. Aj značka MINI v nových automobiloch používa upravenú verziu systému Android od firmy Google, pričom ako nový štandard zavádza kruhový displej infotainmentu.

Stefan Floeck, Head of Product Line MINI, počas stretnutia s novinármi na IAA Mobility 2023

Inzercia

Výrobcovia automobilov ako General Motors, Renault, Nissan a Ford používajú vstavanú technológiu Google prostredníctvom balíka Google Automotive Services (GAS), ktorý ponúka funkcie ako Google Maps, Google Assistant a ďalšie aplikácie, zatiaľ čo iní integrujú do svojich áut len ​​časť služieb Google.

Continental je na 9. mieste v rebríčku najlepších svetových dodávateľov Automotive News Europe pre rok 2023 s ročným predajom dielov výrobcom automobilov vo výške 25,40 miliardy USD v roku 2022, uvádza Automotive News Europe.

 
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.