KRÁTKA SPRÁVA

Continental integruje Google Cloud do kokpitu vozidla, znížia tak náklady na výrobu nových áut

Google Cloud umožní vodičom prístup k informáciám o vozidle počas jazdy.

Vydané  Text: 

MNÍCHOV – Continental integruje služby Google Cloud do svojho systému kokpitu vozidla, čo umožní vodičom v reálnom čase získavať doplňujúce informácie o lokalitách či stave vozidla, uviedla spoločnosť v pondelok.

„Spoluprácou s Google Cloud môžeme urýchliť naše inovácie a vylepšiť naše riešenia pre softvérovo definované vozidlo. Táto spolupráca pomôže našim zákazníkom znížiť náklady, zlepšiť efektivitu, flexibilitu a zvýšiť hodnotu pre všetkých,“ povedal Philipp von Hirschheydt, člen výkonnej rady Continental a vedúci sektora automobilovej skupiny.

Obe spoločnosti, Continental aj Google, využívajú na vytvorenie dialógového systému umelú inteligenciu, pričom túto technológiu predviedli na autosalóne IAA Mobility v Mníchove. Srdcom celého kokpitu má byť vysokovýkonný počítač od Continental.

Technologické spoločnosti, ako Google, Apple a Amazon, súperia o ovládanie trhu s prístrojovými panelmi pre výrobcov automobilov, pretože softvér sa stáva neoddeliteľnou súčasťou autopriemyslu.

Tento predpoklad nám počas rozhovorov v rámci IAA Mobility v Mníchove potvrdil aj Stefan Floeck, Head of Product Line MINI, krátko po odhalení novej generácie vozidiel MINI Cooper a MINI Countryman. Aj značka MINI v nových automobiloch používa upravenú verziu systému Android od firmy Google, pričom ako nový štandard zavádza kruhový displej infotainmentu.

Stefan Floeck, Head of Product Line MINI, počas stretnutia s novinármi na IAA Mobility 2023

Inzercia


Výrobcovia automobilov ako General Motors, Renault, Nissan a Ford používajú vstavanú technológiu Google prostredníctvom balíka Google Automotive Services (GAS), ktorý ponúka funkcie ako Google Maps, Google Assistant a ďalšie aplikácie, zatiaľ čo iní integrujú do svojich áut len ​​časť služieb Google.

Continental je na 9. mieste v rebríčku najlepších svetových dodávateľov Automotive News Europe pre rok 2023 s ročným predajom dielov výrobcom automobilov vo výške 25,40 miliardy USD v roku 2022, uvádza Automotive News Europe.

 
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.