KIA BLOG

KIA dodala nové policajné autá pre železničnú políciu. Policajti na SUV oceňujú vysoký podvozok, jazdné vlastnosti a lepšie svetlá

Rezort vnútra prevzal ďalších 27 vozidiel s príznačnými novými policajnými polepmi. Zatiaľ čo Sportage od značky Kia nakúpil po 45-tisíc, Toyoty boli drahšie o 22-tisíc na každé vozidlo.

Vydané Text: 

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky 18. augusta 2023 poslalo do terénu ďalšie nové vozidlá kategórie SUV Toyota RAV 4 PHEV a Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV.

Podľa správy rezortu ide o 27 ks nových, moderných, kvalitných áut, ktoré si v piatok 18. augusta 2023 policajti v Bratislave prevzali, zakúpil rezort vnútra zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR:

 • 4 vozidlá Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV v policajnej verzii si prevzali policajti zo služby železničnej polície.
 • 23 vozidiel Toyota RAV4 PHEV v policajnej verzii si prevzali policajti v rámci krajov Trnava (5 ks ), Nitra (6 ks ), Bratislava ( 12 ks).

Autá Kia Sportage Plug-in hybrid sú v konfigurácii s max. výkonom pohonu 195 kW a s automatickou prevodovkou.

Cena za vozidlo je 45 666 € s DPH. V cene vozidla je tiež záruka na vozidlo na 5 rokov/150 000 kilometrov, set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre políciu, nový polep, príprava na rádio stanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj.

Vozidlá Toyota RAV 4 Plug-In Hybrid majú kombinovaný výkon 225 kW, z toho benzínový motor 135 kW a elektromotor 89 kW, automatickú prevodovku e-CVT, benzínovo-elektrický pohon 4×4, produkujú emisie  22 g CO2/km, výbavu DYNAMIC, dojazd v elektrickom režime 75 km. Cena za vozidlo je 67 546 € s DPH. V cene vozidla je tiež záruka na 5 rokov/150 000 kilometrov, set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre políciu, nový polep, príprava na rádiostanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie či hasiaci prístroj.

Nové policajné TOYOTA RAV4 PHEV so zelenými EČV, ktoré prislúchajú elektromobilom a plug-in hybridom

Inzercia

Nové vozidlá si na odboroch poriadkovej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava pochvaľujú. Z hľadiska výkonnosti sú podľa názorov policajtov z terénu úplne postačujúce s dodatočnou výkonnostnou rezervou; ohľadom výbavy vozidla a možností, ktoré vozidlo ponúka, sú vozidlá nadštandardne vybavené a pri bežnom výkone hliadkovej služby je potenciál výbavy maximálne využitý.

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Dunajská Streda ako pozitíva uvádzajú vyšší výkon, lepšie jazdné vlastnosti, lepšiu svietivosť svetiel, priestranný interiér, pohodlné sedenie.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave pozitívne hodnotia vyšší podvozok a automatickú prevodovku. Vozidlo disponuje dynamikou najmä v rýchlostiach do 110 km/h, stabilné zostáva aj vo vyšších rýchlostiach. Manažment dobíjania im vyhovuje.

Ministerstvo vnútra zároveň realizuje aj montáž nabíjacích staníc v rámci celej SR. Pre potreby nabíjania PHEV (plug-in hybridných vozidiel) a EV (elektrické vozidlá) vozidiel máme aktuálne vybudovaných 202 nabíjacích bodov. Do konca novembra 2023 plánujeme vybudovať 430 nabíjacích bodov.

 

 

Inzercia

Zdroje: Ministerstvo vnútra SR / Polícia SR
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.