Turci predstavili svoju národnú automobilku! Pozrite si nádherný sedan, ktorý navrhli v spolupráci s Pininfarina

Krajina plánuje vyrábať vlastné elektromobily už koncom tohto roka.
Vydané Text: 

Najmladší turecký výrobca vozidiel, TOGG, odprezentoval na medzinárodnej výstave spotrebnej elektroniky CES 2022 **nový koncept elegantného elektrického sedanu.** Turci sa pri návrhu spojili s legendárnym talianskym štúdiom Pininfarina, čoho výsledkom je pomerne príťažlivo vyzerajúci prototyp s mimoriadne zvláštnym názvom Transition Concept Smart Device. **TOGG neuvádza, či táto nová štúdia predstavuje ukážku sériového modelu alebo je to len predvádzacie auto pre veľtrh CES.** Jediné, čo o tomto aute zatiaľ vieme naisto napísať je skutočnosť, že vyzerá naozaj dobre. Koncept má podobu veľkého sedanu/fastbacku s vyváženými proporciami a čistým dizajnovým jazykom. Predná časť zdieľa mnoho vizuálnych komponentov s prvým sériovým modelom TOGG SUV, ktoré sa začne vyrábať v roku 2023.
Najzaujímavejším prvkom exteriéru sa však zdá byť dvojica zadných dverí, ktoré štýlom otvárania pripomínajú Rolls-Royce. **Keď sa otvoria, kabína odhalí štvormiestne usporiadanie s jasnými farbami a štyri samostatné stoličky s elektrickým nastavovaním.** Prístrojovej doske dominuje masívna jednodielna obrazovka, ktorá prevádzkuje palubný ekosystém. *„Dve šípky v dizajne loga predstavujú spojenie východu a západu a tvoria drahokam v strede,“* dodal Gurcan Karakas, generálny riaditeľ automobilky TOGG. *„Naše logo navyše zdôrazňuje, že Togg je technologická spoločnosť, ktorá spája technológiu a ľudí na rozhraní dneška a zajtrajška prostredníctvom svojich riešení mobility, ktoré zlepšujú život.“*
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.