Nový Lexus LX už nafotili na cestách, obrovské SUV bude pracovať s motorom V8

Tento model sa síce na európske cesty nedostal, ale napríklad v susednom Poľsku sa na krátky čas objavil, a to v limitovanej sérii a ako výnimka. V zámorí je však obľúbenou voľbou zákazníkov, ktorí nie sú ochotní robiť kompromisy.
Vydané , zverejnil

V Lexuse LX sa pohodlie a praktickosť snúbia s terénnymi vlastnosťami a motor V8 pod kapotou zdôrazňuje, že na polovičné riešenia tu nie je miesto. Mnohé poukazuje na to, že Lexus LX sa dočká ďalšej generácie a zahraničné portály oznamujú, že cestné testy prototypov sú už v plnom prúde. Čo môžeme očakávať od pripravovaného modelu?

SUV meria na dĺžku viac ako 5 metrov a pod jeho kapotou pracuje vidlicový osemvalec. LX sa predával aj v Poľsku, hoci ponuka bola obmedzená na limitovanú sériu 50 kusov. Auto je k dispozícii v bežnej ponuke v Japonsku, USA aj Austrálii. Možno si miestni zákazníci už čoskoro budú môcť vybrať nový model. O cestných testoch vozidla informuje portál Lexus Enthusiast. Fotografie kamuflovaného modelu sa objavili na serveroch TFLtruck.com a Motor1.com.

Pripravovaný nový Lexus LX s kamuflážou (USA, 2022/2023)

Prvou vecou, ktorá napriek maskovaniu udrela do očí, je horizontálna svetelná lišta, ktorá prechádza po celej zadnej časti auta. Toto riešenie je charakteristické pre nové modely Lexusu a bolo použité v modeli Lexus UX alebo novej verzii modelu NX.

Inzercia

Advertisement

### Osvedčené riešenia?
Špionážne fotografie tiež prezrádzajú, že auto si v novej verzii zachová vlastnosti súčasnej generácie. Veľmi vysoká svetlá výška, masívna predná časť auta a silueta pripomínajúca Toyotu Land Cruiser, s ktorou auto zdieľa niektoré riešenia a komponenty – a to všetko by sme mali uvidieť na novom LX.

Hoci na detaily nového modelu si ešte musíme počkať, môžeme si byť takmer istí tým, čo Lexus ponúkne zákazníkom z hľadiska interiéru a bohatej výbavy. Súčasná generácia LX patrí k najluxusnejším offroadom a v jeho interiéri si môžeme vychutnávať audiosystém Mark Levinson, vyhrievané a ventilované sedadlá, kožu najvyššej kvality, či bohatú sadu bezpečnostných systémov

### Už na budúci rok?
Auto bolo identifikované v Long Beach v Kalifornii. Registračné tabule štátu Texas napovedajú, že na testovanie auta dohliada texaská pobočka Toyoty, kde od roku 2006 vyrábajú modely Tacoma alebo Tundra. Keď zamaskovaný prototyp absolvuje naplánované testy, termín premiéry bude zrejme jasnejší. Neoficiálne sa hovorí o roku 2022. A či sa dostane aj do Európy a naše cesty, zatiaľ potvrdené nie je.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.