Bude nová KIA SPORTAGE aj 7-miestna? Pozrite sa do interiéru európskej verzie

Kia by mohla vytvoriť silného konkurenta pre VW Tiguan Allspace, ak by sa model Sportage stal sedemmiestnym.
Vydané Text: 
* **Svetová premiéra piatej generácie modelu Sportage: špičková kvalita v každom aspekte a more inovácií** * **Nový dizajn modelu Sportage, inšpirovaný prírodou, využíva odvážne a sofistikované tvary**. * **Najmodernejší interiér s integrovaným zakriveným displejom orientovaným na vodiča** * **Sportage prináša mnoho technických noviniek zameraných na optimalizáciu jazdného komfortu, napríklad systém E-Handling, terénny režim a nový, elektronicky riadený systém zavesenia kolies**. * **Prvýkrát za 28 rokov existencie modelu Sportage uvedie spoločnosť Kia jeho špeciálnu európsku verziu**.
Piata generácia modelu Kia Sportage bola od začiatku navrhovaná s cieľom vytvoriť ideálne mestské SUV. Úplne nový Sportage je stelesnením priekopníckej DNA značky Kia. Doterajší úspech modelu Sportage sa výrazne premieta do konštruktérskeho prístupu založeného na neustálom znovuobjavovaní. Piata generácia modelu Sportage s novým logom Kia opäť prináša inovácie, ktoré túto značku pozdvihujú na novú úroveň. V septembri spoločnosť Kia Europe predstaví prvú špeciálnu európsku verziu modelu Sportage za 28 rokov jeho existencie.
Úplne nová Kia Sportage, postavená na novej architektúre, prináša spojenie dizajnu zameraného na vodiča a moderného, luxusného interiéru s doširoka pretiahnutým, zakriveným integrovaným displejom, ponúkajúcim prístup k najmodernejším technológiám v oblasti konektivity. Dizajnéri sa sústredili aj na to, aby vytvorili priestor, v ktorom sa budú cítiť príjemne všetci cestujúci. Vďaka dômyselnému usporiadaniu prvkov a využitiu priestoru má každý na palube modelu Sportage k dispozícii v danej triede najväčší priestor nad hlavou aj v oblasti nôh. Toto SUV nastavuje latku vysoko, aj pokiaľ ide o objem batožinového priestoru. To len podčiarkuje jeho charakter praktického rodinného vozidla na každodenné použitie. Úplne nový Sportage je lídrom aj v oblasti bezpečnosti. Má vo výbave celý rad prvkov pasívnej aj aktívnej bezpečnosti a high-tech systémov vrátane celosvetovo uznávaného komplexného balíka vyspelých jazdných asistenčných systémov od spoločnosti Kia (ADAS). S cieľom ponúknuť optimálny zážitok z dynamickej, vzrušujúcej jazdy, prináša úplne nový Sportage v premiére množstvo vysoko inovatívnych, revolučných technológií. Ide napríklad o systém Kia E-Handling, ktorý zlepšuje dynamické vlastnosti vozidla a zvyšuje agilitu a stabilitu. Elektronicky riadený systém zavesenia kolies (ESC) novej generácie nepretržite v reálnom čase reguluje tlmiče, čím zaisťuje optimálny komfort a špičkovú úroveň bezpečnosti za každých okolností. Terénny režim dodáva úplne novému modelu Sportage výnimočné jazdné schopnosti v náročnejších podmienkach, napríklad na snehu, blate či piesku, vďaka čomu si vodiči môžu dopriať dobrodružnejšie voľnočasové aktivity.
Vďaka moderným pohonným sústavám má úplne nový Sportage veľmi nízku spotrebu paliva a nízke emisie v reálnych podmienkach, avšak v spojení s vysokým výkonom. Výsledkom je energické, športovo ladené SUV, ktoré je radosť šoférovať. Úplne nový Sportage je prvé vozidlo značky Kia, ktoré bude v určitých krajinách **dostupné vo dvoch variantoch: s krátkym a dlhým rázvorom**. Piata generácia tak bude môcť naplno vyhovieť rôznorodým potrebám zákazníkov v rôznych regiónoch.
### Dlhší rázvor automaticky neznamená viac sedadiel Zatiaľ nemáme informácie, či sa aj na slovenskom trhu objaví verzia s dlhým rázvorom, ktorá by teoreticky mohla obsahovať sedem miest na sedenie a konkurovať tak napríklad Volkwagenu Tiguan Allspace. Momentálne nie je z tlačových materiálov zrejmé ani to, či vôbec predĺžená verzia ponúkne sedem miest alebo iba zväčší miesto pre pasažierov v druhom rade. Kto má dnes záujem o 7-miestne SUV od značky Kia, môže si vybrať model SORENTO, ktorý sme už niekoľkokrát testovali práve v sedemmiestnom vyhotovení:

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.

„Nový Sportage je v každom ohľade skutočným inšpirátorom pre segment SUV,” povedal Artur Martins, hlavný viceprezident spoločnosti Kia Corporation a šéf globálnej divízie pre branding a zákaznícku skúsenosť. „Či už spomenieme futuristický dizajn, špičkový interiér, technológie novej generácie, hospodárne, no dynamické pohonné jednotky, bezpečnostné systémy najvyššej úrovne alebo najmodernejšie konštrukčné novinky, zaručujúce optimálny zážitok z dynamickej jazdy, úplne nový Sportage je skrátka ideálne mestské SUV.“

Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Ako vo všetkých technologických odvetviach, aj v oblasti palív pre spaľovacie motory prebieha neustály vývoj. Špecialisti zo spoločnosti OMV v spolupráci s poprednými výrobcami áut, výskumnými centrami a univerzitami neustále pracujú na inováciách.ODPORÚČANÉ


ZO SVETA

Nové 100 % clo na elektromobily z Číny bude realitou! A to je len začiatok

  • Americký automobilový priemysel a regulačné orgány sa obávajú, že ak sa čínske elektrické vozidlá dostanú do Spojených štátov, domáce značky im nebudú schopné konkurovať. Bidenova administratíva však údajne dospela k tomu, čo považuje za riešenie: Na čínske elektrické vozidlá zavedie plné 100-percentné dovozné clo.