Aktuality

Lexus zverejnil zoznam najlepšie predávaných modelov za 30 rokov

Všetko o značke Lexus nájdete na Autoviny.sk / Lexus

Lexus v tomto roku začal novú éru uvedením prvého batériového elektromobilu UX 300e, ktorý sa nedávno začal predávať na vybraných európskych trhoch.

Lexus už v Európe predal viac ako milión áut: zverejnil zoznam bestsellerov za 30 rokov

V roku 1990, len niekoľko mesiacov po celosvetovej premiére značky v Spojených štátoch, vstúpil Lexus na európske trhy s jediným modelom LS 400, pre ktorý sa vtedy rozhodlo 1 158 zákazníkov. Tento začiatok signalizoval postupnú premenu trhu s prémiovými vozidlami, keď LS zmenil meradlá predstáv o tom, čo by luxusné vozidlo vlastne malo ponúkať v otázkach jazdných schopností, hospodárnosti alebo moderných prvkov výbavy.

Lexus súčasne predstavil nový prístup k starostlivosti o zákazníka a poskytovaniu služieb, čím okamžite nastolil nové normy pre celý medzinárodný automobilový priemysel. Kľúčovou a neodmysliteľnou súčasťou značky Lexus je od počiatku špičková kvalita služieb v súlade s tradičnými zásadami japonskej pohostinnosti omotenaši – teda starostlivosti o zákazníka s rovnakou zdvorilosťou a pozornosťou ako v prípade váženého hosťa vo vlastnom dome.

Svojou vlastnou cestou

Lexus od počiatku namiesto slepého nasledovania zavedených noriem trhu kráčal svojou vlastnou cestou, čo sa v neposlednom rade týka aj vedúceho postavenia vo vývoji hybridných elektrických pohonov s autonómnym dobíjaním.

V roku 2005 Lexus uviedol celosvetovo prvý prémiový hybridný model RX 400h z kategórie SUV. Od tej doby túto technológiu pohonu nepretržite vyvíjal. Z jedného milióna doteraz predaných vozidiel Lexus na európskych trhoch tvoria hybridy plných 45 percent. Hybridy sú v súčasnosti zastúpené naprieč celou modelovou ponukou Lexus, pričom ich predaj neustále rastie. Aktuálne predstavujú 96 percent celkového predaja na trhoch západnej Európy. Rovnako na Slovensku sa podieľajú na predaji až 98 percentami.

Lexus tiež rýchlo reaguje na meniace sa potreby a preferencie zákazníkov, čo preukazuje vývojom nových modelov v súlade s trhovými trendmi. Ide tu predovšetkým o zameranie na modely SUV a crossovery, ktorých Lexus v Európe zatiaľ predal okolo 550 tisíc kusov. Dnes v modelovej ponuke nájdeme RX, ktorý v skutočnosti stvoril segment prémiových SUV, rovnako ako účelovo navrhnutý sedemmiestny variant RX L, stredne veľký model NX a kompaktný mestský crossover UX, uvedený v roku 2019 a dnes už najpredávanejší model značky.

V Rusku a na ďalších európskych trhoch Lexus predáva aj veľké SUV LX a robustný model GX. SUV v súčasnosti predstavujú vyše 80 % všetkých automobilov Lexus predaných v Európe.

Lexus už v Európe predal viac ako milión áut: zverejnil zoznam bestsellerov za 30 rokov

Exkluzívne športové modely

Mimo pozornosti nezostáva ani pôžitok za volantom, o čom svedčí rad športovo zameraných modelov s označením Lexus „F“, či už ide o ručne montovaný ultra exkluzívny superšport LFA s motorom V10 alebo kupé RC F, ktoré sa dnes zúčastňuje na medzinárodných súťažiach v kategórii GT. Aura týchto špeciálnych modelov sa priamo premieta aj do štandardných modelových radov v podobe športovo štylizovaných a konštruovaných verzií F SPORT.

Lexus sa vyvíja aj ako luxusná značka s presahom mimo automobilového sveta, keďže sa presadzuje prvotriednou kvalitou v oblasti remeselného spracovania, o ktoré sa starajú majstri takumi, podporuje nádejné talenty sveta dizajnu prostredníctvom medzinárodnej súťaže Lexus Design Award a pomáha zákazníkom objavovať a vychutnávať si úžasné zážitky. Napríklad prostredníctvom najnovšieho modelu LC 500 Convertible (na fotogalérii hore), prvého kabrioletu s plátennou sťahovacou strechou, ktorý si môžu už vyskúšať aj slovenskí zákazníci.

Súhrnný predaj značky Lexus v Európe od roku 1990:

Lexus už v Európe predal viac ako milión áut: zverejnil zoznam bestsellerov za 30 rokov

Všetko o značke Lexus nájdete na Autoviny.sk / Lexus

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Mercedes-Benz A 250 e
Testy

TEST: Mercedes-Benz A 250 e - Načo palivo?

Spýtal sa ma malý Mercedes-Benz triedy A, keď som s ním nadviazal myšlienkovú konverzáciu hneď po prebraní. A počas celého týždňa mi dokazoval, že plug-in hybridná verzia A 250 e si za istých podmienok vystačí bez benzínu.