Bratislavský Volkswagen zastavuje výrobu do odvolania! Následky strašia každého ekonóma

Najväčšia automobilka na Slovensku **v súvislosti s aktuálnou situáciou nakoniec predsa len zastaví produkciu vozidiel u nás, vrátane fabrík v Martine a v Stupave.** „Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa v úzkej koordinácii s materským koncernom pripravuje na prerušenie výroby až do odvolania,“ informuje o plánoch hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová. Na samotné zastavenie linky však potrebujú… Prečítať celé
Vydané , zverejnil

Najväčšia automobilka na Slovensku **v súvislosti s aktuálnou situáciou nakoniec predsa len zastaví produkciu vozidiel u nás, vrátane fabrík v Martine a v Stupave.** „Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa v úzkej koordinácii s materským koncernom pripravuje na prerušenie výroby až do odvolania,“ informuje o plánoch hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Na samotné zastavenie linky však potrebujú čas, keďže správne zastavenie strojov, technológií a logistických procesov si vyžaduje prípravu a načasovanie. **Postupné spomalenie výroby je kľúčové k dokončeniu aktuálnych objednávok, ktoré už boli vo výrobe rozbehnuté.** Závod sa podľa nej zastaví po niekoľkých posledných zmenách.

Podľa aktuálnych predpokladov by zastavenie malo prebehnúť až zajtra, v utorok poobede. K tomuto rozhodnutiu viedla automobilku ochrana zamestnancov, už dnes má závod v karanténe viacero zamestnancov, oficiálne prípad koronavírusu však v fabrike potvrdený nebol. **Ekonomické dopady na automobilový sektor budú výrazné, čo do veľkej miery poškodí aj slovenskú ekonomiku.** Slovensko ešte pred príchodom koronavírusu rátalo so zvýšeným deficitom, teraz by sa však príjem do štátnej pokladnice mal ešte zhoršiť.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.