Toyota Camry: Pozrite si slovenský cenník vlajkovej lode značky!

Veľký sedan sa opäť vracia do Európy. Presadí sa?
Vydané Text: 

Toyota Camry nepochybne patrí k najznámejším modelom japonskej automobilky. Veľkej obľube sa teší najmä za veľkou mlákou, kde zákazníci v strednej triede ešte stále preferujú veľké a pohodlné sedany. Po jedenástich rokoch sa konečne vracia do Európy, tentokrát len ako hybrid. **Na šesťvalcové ústrojenstvo môžete zabudnúť, pod kapotou nájdete výhradne 2,5 litrový štvorvalec kombinovaný s hybridným ústrojenstvom.** Celkový výkon sústavy je na úrovni 160 kW (218 k), pričom krútiaci moment dosahuje 221 Nm. Napriek pomerne slušnému výkonu, priemerná spotreba by sa za ideálnych podmienok mala pohybovať pod hranicou 5 l/100 km. Rozmermi chce konkurovať etablovaným európskym hráčom ako sú napríklad Volkswagen Passat či Škoda Superb. V porovnaní s nimi pôsobí Camry o niečo luxusnejším dojmom, čoho dôkazom je aj úroveň vybavenia interiéru. Vo vyšších výbavách má Toyota k dispozícii napríklad **elektricky nastaviteľné operadlá zadných sedadiel, podobne ako v luxusných limuzínach.** Elektricky nastaviteľný je tiež volant alebo sedadlá, ktoré sú dostupné už v základnej výbave. **Štandardná úroveň vybavenia konkurenciu v mnohých ohľadoch prekonáva.** Doplácať si nemusíte ani za dvojzónovú klimatizáciu, mulitimediálny systém, LED svetlomety, elektrické okná, adaptívny tempomat, bezkľúčový vstup, 17“ zliatinové disky či kožený poťah volantu a radiacej páky. Vyššie stupne pridávajú elektricky ovládanú zadnú roletku okna, trojzónovú klimatizáciu, väčšie 18“ kolesá, head-up displej, ovládanie infotainmentu pre zadných pasažierov a väčší infotainment. Cena základnej výbavy Comfort začína na 34 000 €, za vyššiu Prestige si Japonci pýtajú 36 500 € a vrcholná Executive vás bude stáť až 39 500 €. [Kompletný cenník si pozrite TU!](https://pdf.sites.toyota.sk/cennik_camry.pdf)
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.