Ford vyrobil zvukotesnú búdu pre psa, využil pritom pokrokovú techniku z esúvečka Edge

Nie je to prvá podobná inovácia, s ktorou Ford prišiel.
Vydané , zverejnil

Oslavy Nového roka sú síce krásne pre ľudí, ale stresujúcou udalosťou pre domácich maznáčikov. Na jednej strane ľudia nakupujú pyrotechniku a nevedia sa dočkať polnočného veľkolepého ohňostroja, na druhej strane majitelia psov hľadajú čo najlepší spôsob, ako ich pred hlukom ochrániť.

Prekvapivú novinku priniesla automobilka Ford, ktorá vyrobila prototyp zvukotesnej búdy pre psa, inšpirovanej technológiami, ktoré využíva v SUV-čku Ford Edge.

Pes má veľmi citlivý sluch, dokáže zachytiť aj zvuky, ktoré my bežne nepočujeme. Aj keď aj pes môže mať rôznu povahu a niektorým psom hluk vôbec nevadí, väčšina psov na silný hluk reaguje veľmi citlivo a spúšťa to u nich stresové reakcie.

Pravdepodobne jedným z majiteľov citlivého psa bude aj predstaviteľ Fordu, ktorý prišiel s myšlienkou vyrobiť búdu pre psa, ktorá by ho dokonale chránila pred takýmito nepríjemnými zvukmi.

Prototyp zvukotesnej búdy bol vyrobený s použitím materiálov z esúvečka Ford Edge, ktoré je vybavené systémom potláčania hluku z motora a prevodovky. Tento systém využili aj v špeciálnej búde, vo vnútri ktorej sú umiestnené mikrofóny a reproduktory.

Mikrofóny dokážu zachytiť zvuk ohňostroja či pyrotechniky a následne reproduktory vyšlú protichodné frekvencie, ktoré minimalizujú nepríjemné zvuky. Okrem tejto techniky sa v búde nachádza aj príjemné osvetlenie. Na stenách búdy je hrubá vrstva korku, ktorý tiež tlmí hluk pyrotechniky.

Inzercia

Ak sa vám táto búda páči a myslíte si, že by ste pre ňu našli využitie, budete si musieť ešte chvíľu počkať. Ide totiž len o prvý prototyp, ktorý je stále vo vývoji a v procese zdokonaľovania. Zároveň ide o prvý projekt, ktorý využíva moderné technológie z automobilov na riešenie bežných problémov.

Ford vytvoril technológiu, vďaka ktorej môžu počas jazdy „vidieť“ aj nevidiaci

VIDEO - Feel The View je technológia, ktorá umožňuje nevidiacim hmatom rozpoznať okolie, v ktorom sa nachádzajú.

Inzercia


Pokračujte na ďalší príspevok »