Toto video rozdeľuje internet: chápete správanie vodiča Mercedesu aj vy?

Vodič Mercedesu takmer spôsobil incident na diaľnici, ale mnoho ľudí na internete jeho správanie obhajuje.
Vydané , zverejnil

### Videozáznam z palubnej kamery, ktorý v posledných dňoch rozdeľuje internet, zachytáva vodiča Mercedesu predbiehať kolónu pomaly idúcich vozidiel na rýchlostnej komunikácii v Austrálii.

Na južnej strane našej planéty sa jazdí na opačnej strane ako v kontinentálnej Európe. Vonkajší ľavý jazdný prúd je pomalší a vnútorný pravý prúd je určený na rýchlejšiu jazdu a predbiehanie.

Video zachytáva pravdepodobne frustrovaného vodiča ako predbieha kolónu aút blokujucich rýchlejší jazdný pruh. Predbieha ich preto cez ľavý, teda pomalší pruh. Následne sa vodič Mercedesu zaradí späť do rýchlejšieho jazdného pruhu pred kolónu pomalšich vozidiel a prudko spomalí, čím prinúti kolónu áut brzdiť a zapríčiní kolíziu (alebo iba takmer) niekoľkých automobilov. Následne zavŕši svoje nezodpovedné správanie vztýčenim prostredníka z okna svojho vozidla, pričom pokračuje vo svojej jazde a zanecháva ostatné vozidlá za sebou. Ak spôsobil nehodu, môže byť jeho pokračovanie v jazde považované za útek z miesta nehody.

Inzercia

Advertisement

Po zverejnení videa na facebookovej stránke Dash Cam Owners Australia sa v komentároch rozpútala diskusia, ktorá rozdelila diskutujúcich na dva tábory.

Jedna skupina ľudí kritizovala správanie vodiča Mercedesu a dožadovala sa vyvodenia zodpovednosti.

Druhá, tiež dosť početná skupina, obhajovala jeho správanie poukazovaním na situáciu na cestách, kde nerešpektovanie základných pravidiel používania rýchlejších jazdných pruhov sa stáva až príliš častým javom spôsobujúcich mnoho problémov s plynulosťou cestnej premávky.

Podľa dostupných informácií miestna polícia nebola informovaná o incidente na tomto úseku cesty, z čoho sa dá predpokladať, že pri kolízii neprišlo k zraneniam osôb a materiálne škody spôsobené neboli vysoké, prípadne sa vodičom podarilo situáciu zvládnuť bez kolízie.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.