Toto video rozdeľuje internet: chápete správanie vodiča Mercedesu aj vy?

Vodič Mercedesu takmer spôsobil incident na diaľnici, ale mnoho ľudí na internete jeho správanie obhajuje.
Vydané Text: 

### Videozáznam z palubnej kamery, ktorý v posledných dňoch rozdeľuje internet, zachytáva vodiča Mercedesu predbiehať kolónu pomaly idúcich vozidiel na rýchlostnej komunikácii v Austrálii. Na južnej strane našej planéty sa jazdí na opačnej strane ako v kontinentálnej Európe. Vonkajší ľavý jazdný prúd je pomalší a vnútorný pravý prúd je určený na rýchlejšiu jazdu a predbiehanie. Video zachytáva pravdepodobne frustrovaného vodiča ako predbieha kolónu aút blokujucich rýchlejší jazdný pruh. Predbieha ich preto cez ľavý, teda pomalší pruh. Následne sa vodič Mercedesu zaradí späť do rýchlejšieho jazdného pruhu pred kolónu pomalšich vozidiel a prudko spomalí, čím prinúti kolónu áut brzdiť a zapríčiní kolíziu (alebo iba takmer) niekoľkých automobilov. Následne zavŕši svoje nezodpovedné správanie vztýčenim prostredníka z okna svojho vozidla, pričom pokračuje vo svojej jazde a zanecháva ostatné vozidlá za sebou. Ak spôsobil nehodu, môže byť jeho pokračovanie v jazde považované za útek z miesta nehody. Po zverejnení videa na facebookovej stránke Dash Cam Owners Australia sa v komentároch rozpútala diskusia, ktorá rozdelila diskutujúcich na dva tábory. Jedna skupina ľudí kritizovala správanie vodiča Mercedesu a dožadovala sa vyvodenia zodpovednosti. Druhá, tiež dosť početná skupina, obhajovala jeho správanie poukazovaním na situáciu na cestách, kde nerešpektovanie základných pravidiel používania rýchlejších jazdných pruhov sa stáva až príliš častým javom spôsobujúcich mnoho problémov s plynulosťou cestnej premávky. Podľa dostupných informácií miestna polícia nebola informovaná o incidente na tomto úseku cesty, z čoho sa dá predpokladať, že pri kolízii neprišlo k zraneniam osôb a materiálne škody spôsobené neboli vysoké, prípadne sa vodičom podarilo situáciu zvládnuť bez kolízie.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.