Nedeľník: Najčítanejšie články týždňa #41

Opel končí s výrobou niektorých modelov, Renault končí s naftou. Prečo sa dobrí vodiči prestávajú zipsovať a ako jazdí pojazdný dom Mercedes-Benz V Marco Polo. Toto a ešte viac priniesol uplynulý týždeň na stránke Autoviny.sk
Vydané Text: 

### Neprehliadnite: Výber najpopulárnejších článkov za posledný týždeň Každý týždeň zverejňujeme desiatky nových príspevkov a je veľmi ľahké stratiť s nimi krok. Veď v priebehu siedmych dní je to viac ako 50 príspevkov, ktoré môžete prečítať na našej stránke autoviny.sk alebo na našej Facebook stránke Auto Motor a Šport – Slovensko. Preto každú nedeľu prinášame formát Nedeľník, v ktorom nájdete súhrn toho najzaujímavejšieho a najčítanejšieho za úplynulý týždeň. V uplynulom týždni sme priniesli opäť veľké množstvo aktualít, tém a zaujímavých príspevkov z prostredia auto-moto sveta a mobility. Žili sme aj autosalónom v Nitre, z ktorého sme vám prostredníctvom veľkej fotogalérie priniesli fotoreportáž. Bolo sa na čo pozerať, to vám garantujeme. Okrem toho ste si mohli prečítať veľký test kempingového automobilu Mercedes-Benz Triedy V Marco Polo s 2,1-litrovým naftovým motorom, pohonom všetkých štyroch kolies, kuchyňou a strešným stanom. Skrátka, toto auto je paráda a splnený sen každého človeka, kto vidí svoj domov aj na cestách. Venovali sme sa aj stále aktuálnejšej téme – trendu opúšťania vývoja naftových motorov. Najnovšie správy hovoria o tom, že po Peugeote, Nissane a Volve na tento módny trend nastúpi aj značka Renault. Podobne Mercedes-Benz opúšťa výrobu svojich legendárnych dvanásťvalcov, i keď v tomto prípade nejde o naftu, ale o všeobecné znižovanie objemov motora. V samostatnej téme som sa venoval dnes už prekonanej súčasti automobilov – sytiču. Ak si na neho spomínate, určite si článok prejdite a ak neviete, o čo ide, odporúčam vám jeho prečítanie o to viac. Sytič bol súčasťou áut celé desaťročia a je dôvodom, prečo dnes mladí nevedia naštartovať staré autá. Naďalej pripomínam aj **anketu BEST CARS 2019**, do ktorej vám odporúčam sa zapojiť, môžete nielen vybrať auto roka, ale aj vyhrať mesiac s BMW radu X alebo pobyt v úžasnom hoteli Pierot. ### Za aktuálny 41. týždeň v roku 2018 vyberáme nasledovné príspevky:

Test Mercedes-Benz V220d Marco Polo 4MATIC: Vitajte doma!

Mercedes-Benz Triedy V vo výbave Marco Polo je čosi tak pútavé, že počas fotenia nás zastavovali neznámi ľudia, či by si mohli pozrieť interiér. Bez výnimky každý odchádzal s tým, že sa aspoň dvakrát obzrel a nikoho nenechal tento Mercedes chladným. To nie je iba o kuchyni priamo v aute, ale o celkovom charaktere prémiového kempingového automobilu, ktorý výrobca prepracoval do posledného detailu.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.