Lexus pracuje na najlepšom aute svojej histórie. Už poznáme jeho názov aj dizajn!

Čítajte viac v článku
Vydané , zverejnil

**Zaujímavá správa pre fanúšikov značky Lexus! Spoločnosť zaregistrovala v americkej patentovej kancelárii ochrannú známku LQ v kategórii ,,autá a ich konštrukčné časti”. Podľa portálu Lexus Enthusiast, môže byť LQ označenie nového vlajkového crossoveru, založeného na koncepte LF-1 predstaveného v januári v Detroite.**

Ochrannú známku LQ zaregistrovali 7.mája 2018 pod číslom 87909977 na americkom úrade pre patenty a ochranné známky. V označovaní vozidiel Lexus je písmeno L rezervované pre vlajkové modely, počnúc superluxusnou limuzínou LS, cez nové kupé Lexus LC až po Lexus LX – najväčšie SUV prémiovej triedy. Do tejto schémy logicky zapadá Lexus LF-1 Limitless, ktorý je v podstate syntézou troch spomínaných modelov. LF-1 výrobca označuje ako vlajkový crossover, spája dokonalý luxus limuzíny so štýlom kupé a priestrannosťou SUV. Písmeno Q v názve by podľa portálu mohlo znamenať Quintessence.

Nový Lexus LQ by mal byť založený na koncepte LF-1 predstaveného v januári v Detroite

Najnovší koncepčný model LF-1 Limitless z dielne kalifornského štúdia Calty Design Research vzbudil na autosalóne v Detroite veľkú pozornosť. Počas premiéry šéf americkej divízie Lexusu Jeff Bracken povedal rovno: ,,Toto auto musíme vyrobiť.” V rozhovore s Automotive News dodal, že LF-1 sa pre značku môže stať ďalším automobilom superlatívov. „Vyššia trieda luxusných automobilov je oblasť, v ktorej by sme chceli posilniť našu pôsobnosť,“ povedal Bracken. Podľa odhadu znalcov automobilovej brandže by sa mal model dostať na trh v roku 2021.

Nový Lexus LQ by mal byť založený na koncepte LF-1 predstaveného v januári v Detroite

Japonský časopis Mag-X predpokladá, že nový model bude debutovať s rovnakými pohonnými jednotkami ako najnovší Lexus LS – 3,5 litrovým benzínovým motorom V6 twin turbo a hybridnou jednotkou Lexus Multi Stage Hybrid System. Tiež predpokladajú, že v prevedení F bude konštruktéri použijú nový štvorlitrový motor V8 twin turbo s výkonom 600 kW. Lexus oznámil, že reálna je aj plne elektrická verzia vozidla a variant poháňaný vodíkovými palivovými článkami.


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.