Advertisement

Advertisement

TOP 6 kabrioletov, ktoré vo filmoch zatienili aj hlavné postavy!

Kabriolet je špecifický prvok dopravy, ktorý vo filme väčšinou utrpí na kráse. Odletí mu strecha, vytrhnú mu batožinový priestor, zdeformuje sa v dôsledku skoku do auta pri naháňačke a pod.
Vydané  Text: 


Advertisement
Objavuje sa v hollywoodskych filmoch od jeho začiatkov až dodnes. A zvykneme si ho zapamätať tak rovnako ako jednu z hlavných postáv, keď nie viac. A ktoré filmové kabriolety stáli v histórii americkej kinematografie za to?
**1. Chevrolet Chevelle Malibu, 1964** Pulp Fiction (1994). Vodičom bol Vincent Vega, ktorého hral John Travolta. Išlo o auto režiséra Quentina Tarantina a Travolta si na neho musel dávať sakra pozor.
**2. Auburn 851 Speedster, 1935** Indiana Jones a Chrám skazy (1984). Vodič bol Short Round a hral ho Ke Kuy Quan. Auto jazdilo ako blázon. Vo filme muselo stále pred niekým utekať, alebo niekoho zachraňovať.
**3. Ford Thunderbird, 1966** Thelma a Louise (1991). Šoférka bol Louise Sawyer, ktorú hrala Susan Sarandon. Na konci filmu vidíme ako sa auto rozbehne zo skaly do západu slnka. Celkom romantické, kebyže na Zemi nefunguje gravitácia. A bum!
**4. Cadillac Series 62, 1959** Sin City (2005). Vodič bol Dwight, ktorého hral Clive Owen. Išlo o jediné auto, ktoré malo vo filme farbu. To vám o ňom povie všetko.
**5. Buick Roadmaster 76-C, 1949** Rain Man (1988). Vodičom auta bol Charlie Babbitt a postavu hral Tom Cruise. Koľko áut už Tom vo filmoch šoféroval. Absolútne najlepší model bolo toto kabrio.
**6. Cadillac Series 62 Convertible, 1963** Zjazvená tvár (1983). Šofér bol Tony Montana, ktorého stelesňoval Al Pacino. Ak ide o preferencie, dámy majú radšej zebry ako leopardie vzory! *Zdroj: complex.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.