Volkswagen Golf 8 príde s úplne novým pohonom. Výrobca odhaľuje podrobnosti!

A že pôjde o veľké veci, o tom ani nepochybujte! Golf sa nadobro zmení!
Vydané Text: 

Práce na novom Golfe výrazne pokročili, takže výrobca začína odhaľovať karty a zohrievať si mediálnu polievočku pred premiérou. Jednou z hlavných zmien je elektrifikácia všetkých verzií so spaľovacím motorom. Technológia Mild Hybrid znamená, že konvenčný spaľovací motor bude podporovaným elektrickým vo forme, ktorú nebude potrebné dobíjať cez kábel. Tento typ pohonnej jednotky by mal byť dostupný okamžite a bude využívať 48-voltový systém. Inžinieri značky Volkswagen už navrhli špeciálny štartér s vyšším napätím, ktorý je pripojený k novej 48-voltovej batérii. Spúšťací generátor funguje ako generátor a štartér, rovnako ako malý a ľahký motor, ktorý zvyšuje krútiaci moment počas rozbiehania vozidla. Riešenie funguje už niekoľko rokov v automobiloch značky Audi. Takýto hybridný systém vám umožňuje takzvané „plachtenie“, kedy auto ide aktívne vpred, ale spaľovací motor je vypnutý. Úspory nebudú veľké, hovorí sa o úspore asi 0,3 l / 100 km. Funkcia elektrického rozjazdu však umožní, aby mal nový Golf o niečo lepšiu dynaniku. Okrem toho výrobca odhalil niektoré ďalšie podrobnosti o novom Golfe. Ôsma generácia má byť nižšia a širšia ako súčasný model. Dlhší rázvor umožní o niečo priestrannejší interiér. Na palube sa objaví veľa moderných technológií. Investícia do vývoja nového modelu vraj Volkswagen vyšla na približne 1,8 miliardy eur. Prvé kusy sa dostanú von z výrobnej linky v lete budúceho roka, potom sa v ponuke predajcov konečne objaví aj prvý model elektrickej série I.D.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.