Advertisement

Advertisement

Toto je historicky prvé hybridné Bentley. Elektrický dojazd má ako lacnejšia konkurencia.

Každý výrobca automobilov investuje do vývoja ekologických variantov svojich vozidiel. Bentley sa taktiež rozhodlo spraviť takýto krok a esúvečku Bentayga doprialo benzínovo-elektrický pohon.
Vydané  Text: 


Advertisement
Na autosalóne v Ženeve značka Bentley predstavila historicky prvý automobil typu plug-in hybrid. To je taký hybrid, ktorý je možné nabíjať cez elektrický konektor a ktorý je schopný jazdiť aj výlučne na elektrinu. Bentayga Hybrid pod kapotou skrýva 3-litrový benzínový motor typu V6, ktorý spolu s elektromotorom ponúka vodičovi a posúdke celkový výkon približne 500 koní. Elektromotor je schopný dopraviť veľké SUV do vzdialenosti približne 50 km, čím sa radí na úroveň prémiových plug-in hybridných SUV od Mercedesu či BMW.
Po vizuálnej stránke sa hybridná Bentayga od tej konvečnej veľmi nelíši. Výrobca sa rozhodol na tento typ pohonu upozorňovať veľmi decentne pomocou medených doplnkov okolo grilovej masky chladiča a kovovým štítkom „Hybrid“ napísaným v kurzíve.
Interiér takisto nevybočil z toho, čo je pre Bentaygu typické, zachováva si svoj charakter a tiež kolorit, ktorý možno personalizovať na mieru. V prezentovanom modeli je interiér sfarebný do kombinácie modro-béžovej a na displejoch sa objavujú prvky príznačné pre hybridný benzínovo-elektrický pohon. Na pravom analógovom ukazovateli na prístrojovke nachádzame okrem stupnice otáčkomera motora aj spektrum EV DRIVE, ktoré umožňuje vodičovi získať okamžitý vizuálny údaj o aktuálnej vyťaženosti elektrického motora.
Hybridná Bentley Bentayga bude uvedené do predaja v druhej polovici roka 2018.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.