PRÍSNE TAJNÉ: Peugeot pripravuje SUV kupé postavené na modeli 3008!

Na trh by malo prísť už v roku 2020.
Vydané Text: 

Do preplneného segmentu kompaktných SUV chce francúzska automobilka Peugeot priniesť do roku 2020 nový model. Podľa najnovších správ pôjde o auto sa karosériou SUV kupé, ktorého proporcie by mali pripomínať BMW X4 či Mercedes-Benz GLC Coupe.
Techniku aj dizajn pravdepodobne zdedí po súčasnej generácii kompaktného SUV 3008. Najviditeľnejšie zmeny sa budú týkať zadnej časti. Auto má pôsobiť o niečo dynamickejším dojmom a pravdepodobne príde o značnú časť terénnych vlastností. Základom má byť overená platforma EMP2, ktorú už v súčasnosti využívajú aj modely nemeckej automobilky Opel – Crossland X a Grandland X. Hovorí sa tiež o výkonnom hybridnom ústrojenstve. Vrcholom ponuky môže byť preplňovaný benzínový štvorvalec o objeme 1,6 litra kombinovaný s elektromotormi, pričom najvýkonnejšie verzie budú disponovať výkonom až 224 kW (300 koní). Toto riešenie tiež počíta s pohonom oboch náprav. Novinka by mohla prísť na trh už do dvoch rokov.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.